بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  دوشنبه 30 بهمن 1396
بروز شده: 29 بهمن 1396
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 568


جامعه ی جهانی سیزدهم فوریه، روز جهانی رادیو را گرامی و بزرگ می دارد؛ تریبونی که رسانه ی پیشگامِ سازنده ی اندیشه، فرهنگ، هنر و آموزه های گوناگون می باشد، به ویژه که این تریبون از دیرباز تا به امروز نهادی برای ترویج و نشر افکار، اخبار و اطلاعات است و میلیون ها انسان در جای جای این جهان داده های آن را دنبال و پیگیری می کنند.
  26 بهمن 1396 - 28 جمادي الاول 1439  
قابل توجه است که مرجع راحل حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد حسینی شیرازی قدس سره در ترغیب و تشویق به اهتمام ورزیدن به رسانه های نوشتاری و دیداری از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نکردند و به منظور حضور و فعالیت پیروان مدرسه ی اهل بیت علیهم السلام در این میدان هماره و بی امان کوشیدند.
  25 بهمن 1396 - 27 جمادي الاول 1439  
در این بیانیه آمده است: ملت ها و امت های جهان از رهگذر سازمان ملل متحد برای شرکت دادن زنان در برنامه ی توسعه که تا سال 2030 میلادی ادامه خواهد داشت به اجماع رسیده اند و این که از رهگذر این طرح نیمی از جامعه، یعنی زنان در طرح بزرگ انسانی سهیم و شریک می شوند.
  22 بهمن 1396 - 24 جمادي الاول 1439  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر اهمیت برخورد کارآمد و جلوگیری از فعالیت های دو سازمان تروریستی داعش و طالبان تأکید کرد و می خواهد از هر تلاشی برای از بین بردن منابع مالی و معنویِ حامی دو تشکل تروریستی دریغ نشود؛ حامیانی که هماره دست یاری برای حمایت از آنان دراز کرده اند.
  12 بهمن 1396 - 14 جمادي الاول 1439  
در ادامه ی این بیانیه آمده است: این سازمان از طرف های متخاصم می خواهد حفظ جان ساکنان مناطق جنگ زده و امنیت آنان را تأمین و تضمین کنند و از هرگونه عملیات انتقام جویانه و آتش بازی بر ضد مردم بی دفاع خودداری نمایند. همچنین این سازمان هرگونه کشتار ناشی از آتش بازیِ طرفین جنگ را به شدت محکوم می کند.
  9 بهمن 1396 - 11 جمادي الاول 1439  
حوادث و فجایع زیادی بر کشورهایی که با بحران خطرناک سیاسی، اقتصادی و اجتماعی درگیر هستند، وارد آمده است و از آغاز این دهه ی میلادی دامنه ی آن رو به گسترش می باشد و این در حالی است که سیاست ها و ایجاد تزلزل هایی از سوی کشورهای قوی، به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این مشکلات و وضعیت نابسامان دامن زده است.
  2 بهمن 1396 - 4 جمادي الاول 1439  
در پی حوادث اخیر تونس سازمان جهانی نفی خشونت اطلاع یافته است مأموران دولتی در برخورد با معترضان رفتاری سرکوبگرانه و خشونت بار داشته اند. از این رو از متولیان و مسئولان تونسی خواسته می شود منطقِ عقل و خویشتنداری را در رفتار خود حاکم گردانند و از دنبال کردن رفتار خشونت آمیز بر ضد معترضان خودداری کنند.
  26 دی 1396 - 28 ربيع الثاني 1439  
این سازمان در بیانیه ی خود اقدام تروریستی اعضای سازمان بوکوحرام را به شدت محکوم کرد و از مسئولان کشور نیجریه خواست این سازمان افراطی و خشونت آفرین را مهار و فعالیت های آن را متوقف کنند و نسبت به رشد و گسترش فعالیت آن سازمان که مردم بی دفاع و بی پناه را هدف قرار داده و می دهد هشیارانه برخورد نمایند.
  19 دی 1396 - 21 ربيع الثاني 1439  
از مسئولان کشور مصر خواسته می شود که از تمام انواع فعالیت های گروه های تکفیری جلوگیری کند و افرادی را که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از آنها حمایت مادی و معنوی می کنند، تحت پیگرد قرار دهند و در بازداشت و دستگیری مرتکبان این جنایات تروریستی و سپردن آنان به دست قانون برای اِعمال مجازات عادلانه شتاب کنند.
  11 دی 1396 - 13 ربيع الثاني 1439  
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت در آستانه روز جهانی مهاجران:
جامعه ی جهانی برای فعال سازی و اجرایی کردن پیمان نیویورک به پا خیزد
همچنین در بیانیه ی سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» آمده است: تمام کشورها، حکومت ها و سازمان های جهانی در قالبِ پیمان نیویورک بر اهمیت و مخاطره آمیز بودن پدیده ی مهاجرت و آثار و پیامدهای شوم آن در عرصه های گوناگونِ انسانی تأکید کرده اند.
  28 آذر 1396 - 30 ربيع الاول 1439  
روند اجلاس سازمان همکاری های اسلامی که در شهر استانبول ترکیه دایر شد پیامدهای نقض حقوق اسلامی و عربی را ـ که با انتقال سفارتخانه ی امریکا به قدس شریف چهره نموده است ـ بررسی می کند، مایه ی رضایت و خرسندی این سازمان است و خواهان اجرای جدی و فوریِ مصوبات این اجلاس است.
  25 آذر 1396 - 27 ربيع الاول 1439  
بنابر تجزیه و تحلیل سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان، در ماه میلادی گذشته، پوشش اخبارِ جوامع شیعی کاهش یافته است که این مسئله با توجه به امنیت نداشتن شخصیت های فعال شیعه، سبب نداشتن دسترسی کافی به اطلاعات و آمار نقضِ حقوق شیعیان در کشورهای مختلف جهان شده است.
  23 آذر 1396 - 25 ربيع الاول 1439  
این تصمیم امریکا دست اندازیِ آشکار به حقوق ملت فلسطین و به یک اندازه لگدکوب کردن احساسات ملت های مسلمان و مسیحی است، چراکه شهر قدس از دیرباز تا به امروز سمبل و نمادِ عربی، اسلامی و مسیحی ملت های منطقه بوده و هست، لذا رژیم اشغالگری همچون اسرائیل نباید حاکمیت بر قدس را در اختیار بگیرد.
  22 آذر 1396 - 24 ربيع الاول 1439  
در این بیانیه آمده است: تصمیم و مصوبه ی دولت امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس اشغال شده به عنوان پایتخت دولت غاصب و اشغالگر صهیونیستی که انتقال سفارتخانه ی امریکا رهاورد این اقدام است، را به شدت محکوم می کنیم.
  20 آذر 1396 - 22 ربيع الاول 1439  
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت در آستانه ی محاکمه ی سمیر عُبید، روزنامه نگار عراقی در کشور عراق:
تهاجم به روزنامه نگاران عراقی مایه ی تأسف است
این سازمان به تحرکات مخاطره آمیزی پی برده است که از محدود شدن قابل توجه آزادی مطبوعات در عراق حکایت دارد و این در حالی است که شماری از دست اندرکاران عرصه ی رسانه بازداشت شده اند و اِعمال وحشت و تحریک که از سوی برخی جریان های دولتی و فردی بر ضد آنان صورت می گیرد، باعث نگرانی بیشتری شده است.
  20 آذر 1396 - 22 ربيع الاول 1439  
بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی نسبت به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر انتقال سفارتخانه ی خود به نخستین قبله ی مسلمانان، یعنی شهر بیت المقدس را به شدت محکوم می کند و چنین اقدامی را بی احترامی علنی به احساسات مسلمانان و نقض آشکار تمام عرف ها و قوانین می داند.
  19 آذر 1396 - 21 ربيع الاول 1439  
سازمان جهانی نفی خشونت از رئیس جمهور و قوه ی قضائیه ی ترکیه که بر محاکمه ی بیش از 150 شخصیت سیاسی و دانشگاهیِ معترض نظارت دارند می خواهد تا در این زمینه که در لایه ای از خطرها قرار گرفته است، تجدیدنظر کنند و تمام معارضان سیاسی و افرادی که به جرم اظهارنظر در بازداشت به سر می برند را آزاد کنند.
  18 آذر 1396 - 20 ربيع الاول 1439  
سازمان جهانی نفی خشونت با کمال تأسف و نگرانی فراوان رخدادهای جاری در کشور یمن را دنبال می کند. این اندوه و نگرانی زمانی افزون تر می شود که قشر بزرگِ زیان دیده از این مصیبت ها و رنج ها مردم بی دفاع هستند که همه روزه از داخل و خارج از کشور آماج جنایات و مصیبت ها قرار می گیرند.
  16 آذر 1396 - 18 ربيع الاول 1439  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان اطلاع یافته است که کاروان زائران شیعه ی الجزایری که از زیارت مقدس اربعین حسینی به کشور خود باز می گشتند، پس از فرود آمدن در فرودگاه پایتخت الجزایر، بدون هیچ مقدمه و پس از بازرسی های تحقیرآمیز و تحریک کننده و همین طور قبل از تحقیقات امنیتیِ اولیه و البته غیر قانونی، بازداشت شدند.
  9 آذر 1396 - 11 ربيع الاول 1439  
بسیار زشت و نکوهیده است که با انگیزه ها و منازعات و مشکلات بین مخالفان سیاسی، مردم بی دفاع در کوی و برزن و بازار هدف عملیات تروریستی قرار گیرند و به خاک و خون در غلتند، در حالی که می توانند تعارض ها و مشکلات و اختلافات خود را از طریق گفتگو و حکمیت قانون اساسی حل و برطرف کنند.
  5 آذر 1396 - 7 ربيع الاول 1439  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG