بایگانی اخبار .:: Shirazi.ir ::.
بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 30 دی 1395
بروز شده: 30 دی 1395
 

 
از تاریخ:
تا تاریخ:
تعداد اخبار: 430


از نظر این بنیاد آنچه در بحرین به وقوع پیوسته، بی هیچ تردید از کوته بینی و تنگ نظریِ حاکمان بحرینی حکایت دارد، به ویژه این که رژیم بحرین می تواند بحران پنج ساله ی کشور را سامان دهد و به پایان ببرد؛ بحرانی که آثار سوء و منفی آن تماماً بر جامعه ی انسانی، امور اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اثر گذاشته و آن را متأثر کرده است.
  30 دی 1395 - 20 ربيع الثاني 1438  
چنین رفتاری در واقع فرار به جلو از رهگذر بحرانی کردن اوضاع است و هیچ پیشنهاد و دیدگاهی که از فروپاشی کشور پیشگیری کند ارائه نشده است. علی رغم درخواست های محلی، منطقه ای و بین المللی برای پرهیز از اجرای حکم اعدام سه فعال سیاسی، رژیم بحرین برخلاف تمام ادیان و قوانین بین المللی حکم اعدام آنان را اجرا کرد و...
  28 دی 1395 - 18 ربيع الثاني 1438  
این سازمان با صدور بیانیه ای اقدام های تروریستی که در کابل پایتخت افغانستان و شهر قندهار این کشور رخ داد را به شدت محکوم و با قربانیان و مجروحان این تروریسم کور ابراز همدردی کرد. در این بیانیه آمده است: دریافت خبر این اقدام های خونینِ بزدلانه که جان افراد بی گناه را گرفت و شماری زخمی بر جای نهاد، مایه ی تأسف و بسی دردآور است.
  28 دی 1395 - 18 ربيع الثاني 1438  
این سازمان از سازمان ملل متحد می خواهد هرچه سریع تر با جلوگیری از اجرای احکام اعدام صادر شده درباره ی فعالان سیاسی، از بحرانی تر شدن اوضاع در کشورهای خاورمیانه، به ویژه در بحرین جلوگیری کند و در مرحله ی بعد رژیم بحرین را به تعامل انسانی و قانونی با مطالبات مشروع ملت فراخواند.
  27 دی 1395 - 17 ربيع الثاني 1438  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان طی بیانیه ای آورده است: این سازمان، اخیراً دریافته است که پدیده ی ربودن بازرگانان مسلمان شیعه مذهبِ کشور ماداگاسکار به طور چشمگیر و بی سابقه در جمهوری ماداگاسکار فزونی و گسترش یافته است و آشکارا حکایت از آن دارد که با انگیزه ی فرقه گرایانه و مذهبی صورت می گیرد.
  19 دی 1395 - 9 ربيع الثاني 1438  
این مرکز با اشاره به عوامل مهاجرت از خاورمیانه افزود: تروریسم، محصول تفکر کورکورانه و منحرف است و این تروریسم، امروزه در کشورهایی مانند عراق، سوریه، لیبی، یمن، افغانستان و نیجریه، مردم را به خاک و خون می کشد یا آواره می کند، و این تفکرات افراطی، عملاً با تخریب زیر ساخت ها، مانع پیشرفت این مردمان می شود.
  16 دی 1395 - 6 ربيع الثاني 1438  
با فرارسیدن سال نو میلادی (2017) جهان همچنان با بحران های انبوه و در تمام سطوح، به ویژه در زمینه ی خشونت و تروریسم که بی پروا و پیوسته جان مردم بی پناه و بی دفاع را می گیرد و شهرها و کشورها را ویران می کند و فرصت های آبادانی و توسعه، در خاورمیانه خصوصاً در کشورهای توسعه یافته را از بین می برد، درگیر است.
  11 دی 1395 - 1 ربيع الثاني 1438  
در آستانه ی فرا رسیدن سال نو میلادی قرار داریم، در حالی که بسیاری از ملت های جهان از پیامدهای جنگ ها، چالش های سیاسی، مذهبی و دینی، فقر، نیازها و محرومیت سخت در رنج هستند، اما رؤسای جامعه ی جهانی و سران کشورهای بزرگ، هیچ راهکار و چاره ای برای نجات این ملت بینوا از مشکلات روزافزون شان نیندیشیده اند.
  9 دی 1395 - 29 ربيع الاول 1438  
این سازمان تأکید دارد که استفاده ی رژیم سعودی از این بمب ها، هزاران تن از مردم بی دفاع را به کام مرگ فرستاده یا مجروح کرده است و این دولت با این عملکرد، قوانین بین المللی مربوط به جنگ را به هیچ انگاشته و در جنگ خود بر ضد یمن، مردم بی دفاع و بی پناه را به طور مستقیم هدف قرار داده و به بدترین وجه حقوق بشر را زیر پا گذاشته است.
  2 دی 1395 - 22 ربيع الاول 1438  
ارتحال استاد بزرگوار آیت الله محمدی بامیانی قدس‌سره را به محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، مراجع عظام تقلید علی الخصوص آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله، حوزه های مقدسه علمیه، مردم شریف افغانستان و عموم مؤمنان علی الخصوص شاگردان و خانواده و بازماندگان ایشان تسلیت عرض می نماییم.
  24 آذر 1395 - 14 ربيع الاول 1438  
متجاوزانِ تکفیری و تروریست، به سوی یکی از مراکز اسلامی شیعیان در استرالیا دست تعدی دراز کردند و با انگیزه ی کینه ای که از پیروان اهل بیت علیهم السلام در دل دارند و به علت گره فکری و اعتقادی که رفتار و فرهنگ نفی و تکفیر دیگران را دربر دارد، اقدام به چنین جنایتی کردند.
  22 آذر 1395 - 12 ربيع الاول 1438  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) طی پیامی با اشاره به محاصره شهرهای کفریا و فوعه در کشور سوریه، توسط گروه های تروریستی، نسبت به وقوع قتل عام غیر نظامیان در این شهرها به شدت هشدار داده است.
  21 آذر 1395 - 11 ربيع الاول 1438  
سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان طی بیانیه ای با اشاره به صدور حکم اعدام برای ده ها تن از شهروندان شیعه توسط دادگاه های عربستان سعودی، این احکام را فاقد وجاهت قانونی دانست و آن را به شدت محکوم کرد. این سازمان، انگیزه های سیاسی و فرقه ای را عامل اصلی این اقدام ناعادلانه ی دستگاه های قضایی رژیم آل سعود دانست.
  21 آذر 1395 - 11 ربيع الاول 1438  
این سازمان در زمینه حقوق بشر در بحرین و سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین بیانیه ای صادر کرده که در آن آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت جوانب سفر هفته آینده نخست وزیر انگلیس به بحرین را از جمله ماهیت و دستاوردهای این سفر و این که چه مسائل و موضوع هایی در زمینه حقوق بشر را مورد بررسی و گفتگو قرار خواهد داد، به دقت زیر نظر دارد.
  15 آذر 1395 - 5 ربيع الاول 1438  
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از جهان اسلام و سازمان های انسان دوستانه و حقوق بشری می خواهد تا بدون از دست دادنِ فرصت و خیلی سریع برپا خیزند و از کشتار جمعی که از سوی کشور و رژیمی سرکش بر ضد مسلمانانِ آن سامان اعمال می شود جلوگیری و دست یاری به سوی قربانیان دراز کنند.
  14 آذر 1395 - 4 ربيع الاول 1438  
این سازمان با دریافت خبر دو اقدام تروریستی که به دست جریان های تکفیری انجام شد و صدها تن از مردم بی دفاع را به کام مرگ فرستاد و مجروح کرده است، سخت نگران و اندوهگین شده است؛ جریانی که در زمین به جنایت و فساد می پردازد و حریمِ حرمت های انسانی و آسمانی را رعایت نکرده و از ریختن خون کودکان، زنان و سالخوردگان بی دفاع باکی ندارد و...
  9 آذر 1395 - 28 صفرالخير 1438  
جنایتکاران سفاک و پیروان ایشان بدانند خونی که در رگ های عاشقان حضرت سیدالشهدا علیه السلام جاری است رنگین تر از خون شهدای کربلا نیست و تمام جان ها و خون های شیعیان فدای نام و مرام حسینی است. منبرهای حسینی در سراسر جهان سنگر حسینی است و به رغم همه کشتارها در طول تاریخ و تاکنون، این سنگر حفظ خواهد شد.
  3 آذر 1395 - 22 صفرالخير 1438  
این سازمان با صدور بیانیه ای از تمام کسانی که در موفقیت آمیز بودن زیارت میلیونیِ اربعین حسینی سهیم و شریک بودند، به ویژه از مرجعیتِ دینی و رهنمودهای دقیق و راهگشای ایشان در زمینه های فکری و فرهنگی، خصوصاً طرح ایستگاه های دینی که در مسیر زائران پیاده و زیر نظر استادان و طلاب علوم دینی فعالیت داشتند، قدردانی و تشکر کرد.
  3 آذر 1395 - 22 صفرالخير 1438  
از تمام کسانی که به اشکال گوناگون در برگزاری هرچه با شکوه تر زیارت مقدس اربعین حسینی با تمام توان و امکانات کوشیده اند و آن را به پدیده ای بی نظیر در این زمان و تمام تاریخ مبدل کرده اند قدردانی و تشکر نموده و از خرد و کلان و زن و مرد که در این زمینه فعالیت داشته و برای تسهیل امور تلاش کرده اند، سپاسگزاری می کنم.
  1 آذر 1395 - 20 صفرالخير 1438  
شما عزیزان در این زیارت ملکوتی با هزاران پیامبر و شهید و صدیق همسفر هستید، سزاوار است اخلاص را پیشه ساخته و دلگرمی رسول خدا صلی الله علیه وآله و خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام را مد نظر داشته باشید، و با مشارکت در نماز جماعت و عمل به دستورات مکتب حضرت علی علیه السلام از پرداختن به مسائل سیاسی و جانبی دوری نمائید.
  18 آبان 1395 - 7 صفرالخير 1438  

 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG