کد خبر: 3390       تاریخ انتشار: 18 دی 1391 - 24 صفرالخير 1434

ديدبان حقوق شيعيان، اقدام هاي تروريستي بر ضد شيعيان در عراق و پاکستان را محکوم کرد

سازمان shia rights watch طي بيانيه اي اقدامات تروريستي اخير در عراق و پاکستان را که بر ضد شيعيان صورت گرفت و گروه هاي تروريستي مسئوليت آن را بر عهده گرفتند، محکوم کرد.

بنابر نقل شماري از منابع رسميِ عراق و پاکستان، صدها تن از مردم بي دفاع که مراسم زيارت اربعين حضرت امام حسين عليه السلام را گرامي مي داشتند، هدف عمليات تروريست ها قرار گرفتند و ده ها تن که بيشتر آنان سالخوردگان، زنان و کودکان بودند به شهادت رسيدند.

در اين اقدام هاي جنايتکارانه که همزمان با برگزاري مراسم اربعين صورت گرفت بيش از ده تن شهيد و بيش از چهل تن زخمي از شيعيان سوگوار در چند شهر عراق برجاي ماند.

شايان توجه است که خودروهاي بمب گذاري شده، تله هاي انفجاري و حمله ي توپخانه اي ابزارهاي مورد استفاده در اين حملات خونين بودند.

در پاکستان نيز نوزده تن از زائران شيعي هنگام عبور از منطقه ي ماستونگ، واقع در سي کيلومتري کويته مرکز بلوچستان پاکستان، اتوبوس آنان طعمه ي يک خودرو بمب گذاري شده گرديد و به شهادت رسيدند.

از اين رو سازمان بين المللي حقوق شيعيان جهان از جامعه ي جهاني مي خواهد براي مبارزه با پديده ي تحريک و تکفير اعمال شده از سوي گروه هاي برخوردار از حمايت هاي کشورهاي حامي تروريسم اقدامي عاجل کرده، در راه جلوگيري از رساندن امدادهاي مالي و تسليحاتي به تروريست ها در عراق، پاکستان و برخي ديگر از کشورهاي اسلامي تلاش کنند.

پيش از اين نيز گروه هاي تروريستيِ وابسته به جريان هاي افراطيِ فعال در عربستان سعودي و قطر، مسئوليت اقدام هاي مشابه را بر عهده گرفته بودند. اين اقدام ها بر پايه ي گرايش هاي افراطي ديني ـ مذهبي که کشتن معارضان فکري را جايز مي شمارد، صورت مي گيرد.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن