کد خبر: 3415       تاریخ انتشار: 19 بهمن 1391 - 26 ربيع الاول 1434

پيام بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي به دوازدهمين اجلاس سران کشورهاي اسلامي در مصر

بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي بمناسبت برگزار شدن اجلاس سران کشورهاي اسلامي، طي بيانيه اي از شرکت کنندگان در اين اجلاس خواسته است تا با استفاده از اين فرصت، راه حل هايي براي مسائل اجتماعي و انساني که در جهان اسلام چهره نموده انديشيده و آن را محور گفتگوي اجلاس خود قرار دهند تا از اين رهگذر از افت بيشتر شرايط معيشتي و حقوقي شهروندان خود جلوگيري کنند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: بر سران کشورهاي اسلامي پوشيده نيست که اين اجلاس با بالا گرفتن بحران هايي که در اين برهه جهان اسلام را دربر گرفته همزمان شده است؛ بحراني که حاصل سياست هاي ناکارآمد و عميقي است که در اين کشورها از ديرباز تاکنون اعمال مي شود. عقب ماندگي خطرناک فرهنگي و اجتماعي و فراتر از آن به انزوا رانده شدن جريان معتدل و ميانه رو اسلامي نيز رهاورد سياست هاي ناکارآمد است که پس از رشد جريان هاي تندرو، تهديدي جدي براي امت مسلمان به شمار مي رود.

از اين رو بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي به شرکت کنندگان در اين اجلاس يادآوري مي کند که بدون فوت وقت با تلاش و کوشش جدي و همه جانبه و با ارائه ي نقشه ي راه فراگير، قضاياي سياسي، اجتماعي و اقتصاديِ پيش روي ملت هاي مسلمان، مشکلات آنان را حل کنند و توجه داشته باشند که مسئوليت اين امر بر عهده ي آنان است.

حل مسائل مرتبط با حقوق بشر، ايجاد تحولات دمکراسي مطلوب، ارائه ي راهکارهايي براي مشکل افراطيگري و جبهه گرايي هاي نکوهيده ي مذهبي ـ که بافت امت را هدف گرفته است ـ ديگر مسئوليت سران شرکت کننده در اين اجلاس است.
 
بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي ـ واشنگتن