کد خبر: 3420       تاریخ انتشار: 30 بهمن 1391 - 7 ربيع الثاني 1434

دفتر آيت الله العظمي شيرازي در کربلاي معلي انفجارهاي تروريستي اخير عراق را محکوم کرد

 
در پي انفجارهاي خونباري که اخيراً در بغداد و شماري از شهرهاي عراق رخ داد و جان ده ها تن از مردم بي گناه اين کشور را گرفت، دفتر مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي مدظله العالي در کربلاي معلي پيامي به شرح زير صادر کرد:
 
بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله وإنا إليه راجعون
 
خداي متعال مي فرمايد: «وَمَن يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُّتَعَمِّدًا فَجَزَآؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا؛ و هرکس عمداً مؤمني را بکشد، کيفرش دوزخ است که در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم مي گيرد و لعنتش مي کند و عذابي بزرگ برايش آماده ساخته است»(نساء/93) راست گفت خداي بلند مرتبه ي بزرگ.

دگربار دست خيانت و ستم از آستين کوردلان تاريکي پرست برآمد و خون ده ها انسان بي گناه را در بغداد و شماري از شهرهاي سرزمين مقدسات، عراق خونين پيکر بر زمين ريخت.

اين سلسله انفجارهاي تروريستي که دشمنان عراق و انسانيت و دشمنان خدا و پيامبر، از تکفيري ها و بعثي ها مرتکب آن شدند، از عقل و انديشه ي مسخ شده و تاريکي پرست شان و از اهداف جهنمي آنان در عراق حکايت دارد.

اين دفتر در حالي که اين رفتارهاي خشونت بار بر ضد بي گناهان را محکوم مي کند، بر ضرورت خشکاندن ريشه هاي خشونت، ايجاد جامعه اي مبتني بر گفتگو و محترم شمردن رأي ديگران و تضمين بيشتر آزادي هاي مشروع براي ملت تأکيد و اصرار دارد. همچنين لزوم جبران پيامدهاي چنين جناياتي و تأمين و تضمين خسارت هاي وارد و سرپرستي ايتام، بيوه زنان و بازماندگان آن، ديگر مطلب مورد درخواست اين دفتر است.

در پايان از خداي بلندمرتبه ي توانا براي مجروحان اين حوادث شفاي عاجل و براي شهدا جاي گرفتن در قرارگاه رحمت و بهشتش مسئلت داريم.
 
پنجم ربيع الثاني 1434ق
دفتر حضرت آيت الله العظمي شيرازي مدظله العالي
کربلاي معلي