کد خبر: 3431       تاریخ انتشار: 16 اسفند 1391 - 23 ربيع الثاني 1434

تعطیلی درس خارج فقه آیت الله العظمی شیرازی و اعتراض شدید معظم له نسبت به کشتار بی رحمانه شیعیان

 
مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی، در اعتراض نسبت به کشتار بی رحمانه ی شیعیان مظلوم امیرالمؤمنین علی علیه السلام و سکوت معنادار مجامع بین المللیِ مدعیِ حقوق بشر، درس خارج فقه خود را در روز شنبه 26 ربیع الثانی 1434ق (19/12/1391) تعطیل نمودند.

معظم له همچنین در بیاناتی در اعتراض به هتاکی ها و قتل عام شیعیان امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند: تا به امروز خط بنی امیه و بنی العباس همچنان ادامه دارد و شاهد آن هستیم که به وسیله خودروهای بمب گذاری شده و کمربندهای انفجاری و منفجر نمودن اماکن مختلف، هر روز خون افراد بی گناه و زنان و کودکان شیعه و افراد غیر مسلح بر زمین ریخته می شود.

این اسلام بنی امیه است و صد البته آنچه کفار دارند بهتر از این است.

کافران دست کم وعده عملیات انفجاری و قتل عام افراد بی گناه و شکنجه های جسمی و روحی را به مردم نمی دهند.

معظم له در ادامه با محکوم نمودن اعمال دور از انسانیت مدعیان اسلام و مخدوش نمودن چهره واقعی آن توسط وهابیت، فرمودند: می بایست اسلام حقیقی را در تبیین سیره رسول خدا صلی الله علیه وآله و ائمه اطهار علیهم السلام، به جهانیان نشان دهیم تا نگاه دیگران نسبت به اسلام حقیقی، اسلام بنی امیه نباشد.

همچنین لازم به ذکر است حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی، در سال های اخیر با تأکید و پیگیری های فراوان در راستای دفاع از حقوق شیعیان جهان، در جلسات متعدد با اندیشمندان و صاحب نظران و حقوقدانان برجسته جهان اسلام، بر ضرورت تأسیس یک نهاد بین المللی که بتوان از طریق آن، از حقوق مسلم شیعیان امیرالمؤمنین علی علیه السلام در سطوح بین المللی دفاع کرد اهتمام ورزیدند، و آن را یکی از ضروریات جوامع شیعی تلقی نمودند.

از این رو حسب الامر مرجع عالیقدر، سازمان بین المللی دیدبان حقوق شیعیان جهان به طور رسمی در واشنگتن تأسیس و فعالیت خود را آغاز کرد تا دغدغه های معظم له نسبت به ظلم و ستم و احقاق حق شیعیان مظلوم جهان را به ثمر رسانند.

شایان ذکر است سازمان بین المللی دیدبان حقوق شیعیان جهان، تاکنون از تمامی عملیاتهای تروریستی گروه های تکفیری بر ضد تشیع و سرکوب و شکنجه ی های شیعیان پرده برداری نموده و با تکیه بر منابع مورد اعتماد، در کشورهای شیعی از جمله پاکستان، بحرین، عراق، سوریه، یمن و سعودی، گزارشات مفصلی را جهت احقاق حق شیعیان جهان در دادگاههای بین المللی تنظیم کرده است.