کد خبر: 3435       تاریخ انتشار: 22 اسفند 1391 - 29 ربيع الثاني 1434

بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي مردم عراق را به انتخاب اصلح فرا خواند

بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي در آستانه ي انتخابات محلي عراق، طي بيانيه اي از مردم اين کشور خواست تا شخصيت ها و ليست هايي را انتخاب کنند که از عهده ي تأمين مصالح کشور و ملت برآيند و از پايبندان به مکتب اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام و از نظر علمي و اجتماعي شايسته باشند و اخلاص آنان در خدمت به ملت به اثبات رسيده باشد، زيرا افراد پايبند به مدرسه و مکتب اهل بيت عليهم السلام لزوماً نسبت به شهروندان خود اخلاص مي ورزد و فراتر اين که به سخنان و نامه هاي اميرالمؤمنين علي عليه السلام در مسائل سياسي و مديريتي، به ويژه نامه ي آن حضرت به صحابي جليل القدر، جناب مالک اشتر نخعي رضوان الله تعالي عليه اعتقاد دارد.

اين بنياد يادآوري مي کند که رساندن افراد توانمند و اصلح به مناصب مديريتي کشور تنها و تنها بر عهده ي ملت عراق است و چنين انتخابي نتيجه روشن بيني و آينده نگري آنان در اين زمينه است و اينک به مرحله اي از شناخت رسيده اند که درست را از نادرست بازشناسند و بهتر از هر جريان يا فردي خادم را از فرصت طلب باز مي شناسند.

مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي مدظله العالي مکرراً فرموده اند که: اگر ملت حقوق خود را بشناسد و به آموزه هاي اميرالمؤمنين علي عليه السلام پايبند باشند، مسئولان را مورد بازخواست قرار داده، کار درست از آنان خواهند خواست تا از اين رهگذر شيوه و دستور درخشان اسلام را اجرا نمايند.

اين بنياد همچنين از ملت عراق مي خواهد تا حضوري فعال در انتخابات آينده داشته باشند و به نا اميدي و شکست تن ندهند، چراکه ابزارهاي دمکراتيک در فعاليت هاي سياسي موجود، به آساني اصلاحات را تضمين مي کند.

اميد است که تمام راهکارهاي ارائه شده در بهبود بخشيدن به شرايط معيشتي و خدماتي ناتوان در بيشتر بخش هاي حياتي، مؤثر باشد، والله ولي التوفيق.
 
بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي ـ واشنگتن