کد خبر: 745       تاریخ انتشار: 8 شهریور 1383 - 12 رجب 1425

مرجع عالي قدر حضرت آية الله العظمي شيرازي، آقاي صالح عاشور، عضو پارلمان کويت را به حضور پذيرفت


آقاي صالح عاشور، مدير کميته فرهنگي اهل بيت(ع) و عضو پارلمان کويت به حضور آية الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي رسيد. آقاي عاشور در اين ديدار از اوضاع شيعيان عراق و منطقه خليج سخن گفت و پاره اي از فعاليت هاي فرهنگي خود را با آية الله العظمي شيرازي در ميان گذارد. آن گاه حضرت آية الله العظمي شيرازي توصيه ها يي گران سنگ به ايشان نمود.

همچنين آقاي عاشور در جلسه اي که با حضور مسئولان در بيت آية العظمي شيرازي برگزار شد شرکت کرد و فعاليت هاي شيعيان در کويت و منطقه خليج را مورد بحث و بررسي قرار داد. وي در اين جلسه، ضمن حساس خواندن منطقه، گفت: کشورهاي قدرتمند و بزرگ طرح هايي براي منطقه خليج تدارک ديده اند و اکنون در صدد پياده کردن آن ها هستند، از اين رو مسلمانان بايد کاملاً هشيار و مراقب اوضاع باشند.

آقاي صالح عاشور مدير کميته فرهنگي اهل بيت(ع) افزود: به تازگي توانستيم در وزارت اوقاف واحد وقف شيعه تأسيس کنيم و دولت نيز به اين طرح رأي موافق داد. همچنين دادگاه شيعي که دولت تأسيس آن را تأييد کرده است، شروع به کار کرد. اين اقدام،‌ مشکلات حقوقي فراواني را که شيعيان با آن رو به رو بودند برطرف مي کند.

در پايان اين جلسه،‌ آقاي صالح عاشور فعاليت هاي فرهنگي خود را در عرصه مرجعيت در کويت به اطلاع حاضران رساند.