کد خبر: 8102       تاریخ انتشار: 20 دی 1397 - 3 جمادي الاول 1440

حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
خشنودی وجدان و خوشوقتی در زندگی در گرو دوری جستن از خشم و طرد آن است

 
در روز دوشنبه 30 ماه ربیع الثانی 1440ق (1397/10/17) فیض العیساوی، بسکتبالیست سابق و قد بلندترین جوان جهان از شهر دیوانیه کشور عراق با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم دیدار کرد و از طرف معظم له مورد استقبال قرار گرفت.

در این دیدار آقای فیض العیساوی به معظم له گفت: به گواهی دائرة المعارف گینس در عراق مقام بلندقامت ترین شهروندان عراقی و در جهان مرتبه دوم از بلندقامت ترین مردان جهان و رتبه اول بلندقامت ترین جوان جهان را کسب کردم و نیز بلندقدترین فرد در جهان عرب شناخته شدم و به مدال طلا دست یافتم. از حضرتعالی اجازه می طلبم که این مدال طلا و همچنین لوح اهدایی مؤسسه گینس را تقدیم حضورتان کنم و می دانم این ها در مقابل شما ناچیز است و شما بیشتر از این ها شایستگی دارید. از مدت ها پیش آرزو داشتم که به این قصد حضورتان شرفیاب شوم و با این هدف اکنون به شهر مقدس قم آمده ام.

مرجع عالیقدر فرمودند: بسیار تشکر می کنم و لوح و مدال شما را می پذیرم و لوح را نگاه داشته، ولی مدال را پذیرفته و به عنوان هدیه به شما بر می گردانم، چراکه بایسته و شایسته شماست.

سپس به عنوان سفارش به میهمان خود فرمودند: یک یادآوری به شما دارم و آن این است که این مدال و نوشته هایی که در توصیف شما و اینکه بلند قامت ترین جوان جهان هستید فقط نشان است و چیزی که وجدان تو را خشنود می کند یک سخن و کلمه رسول خدا صلی الله علیه وآله است که فرمودند: «لا تغضب، لا تغضب، لا تغضب؛ خشم مگیر، خشم مگیر، خشم مگیر». بنا بر این فرموده آن حضرت باید از خشم گرفتن دوری کنی و برای تحقق بخشیدن به این خصلت در وجود خود بکوشی.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله تأکید کردند: عمل به این فرموده رسول الله صلی الله علیه وآله سعادت شما را در زندگی فراهم می کند و کسانی که با تو زندگی می کنند از زندگی پر از آرامش برخوردار خواهند شد و به وسیله شما به سعادت و خوشبختی خواهند رسید. بنابراین، راندن خشم از خود را به تدریج به خود تلقین کن که این سفارش من به شماست.

ایشان در پایان سخن خود به میهمانشان فرمودند: اکنون به زیارت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دختر ارجمند حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام مشرف شو و از حضرتش بخواه که برای سعادتمندی شما در دنیا و آخرت دعا کنند. به جهت هدیه شما از جنابعالی تشکر می کنم.