کد خبر: 8129       تاریخ انتشار: 27 دی 1397 - 10 جمادي الاول 1440

توصیه بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به نیروهای سیاسی عراق:
وحدت کلمه داشته باشید و از فروغلتیدن در چالش ها و منازعات پرهیز کنید

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی طی نامه ای دوستانه از نیروهای سیاسی عراق خواست که وحدت کلمه داشته باشند و از فرو افتادن در چالش ها و منازعات پرهیز کنند.

در بخشی از این نامه آمده است: بالا گرفتن چالش های رسانه ای میان نیروهای سیاسی اهل سنت و شیعیان به ویژه در برهه اخیر برای ما سخت دردآور بود؛ برهه ای که در کنار یکدیگر با تروریسم و همراه با دیگر فرزندان ملت مجاهد عراق می جنگیدند تا کشور و ملت را از این پدیده و خونریزی نجات دهند.

این جنگ به دلیل نبودن وحدت کلمه و اختلافات سیاسی که از دیرباز و تا به امروز بوده و همچنان پابرجاست بهترین فرزندان عراق را به کام مرگ فرستاده و بلا و محنت و مصیبت های گوناگون و مستمری را بر این ملت و کشور تحمیل کرده است.

در ادامه نامه آمده است: از این رو از تمام فعالان سیاسی می خواهیم که از کشاندن اختلافات، چالش ها، منازعات و تسویه حساب های میان خود به شبکه های تلویزیونی ماهواره ای خودداری کنند و بدانند که بنابر قاعده «همگی قدرتمندند» و «نه برای شکست دادن کسی» مناقشه قضایای اختلافی در جلسه خصوصی و با تلاش همه جانبه و جدی برای رسیدن به راه حل مطلوب و مقبول طرف های مختلف باید صورت پذیرد و از این رهگذر، منافع و مصالح عمومی برای خدمت به ملت و سیادت آن بر کشور و وحدت تأمین خواهد شد.

روشن باشد که این روش بهترین راه برای دوری جستن از اختلافاتِ روزافزون است و می توان و باید و در کنار میز مذاکره و دور از رسانه ها بدان دست یافت، چراکه در غیر این صورت امور پیچیده تر خواهد شد و هرگز مشکلات از بین نخواهد رفت و تاریخ و تجربه ها گواه بر این مطلب است.

وانگهی دقت در اخبار و بازنگری و برانداز کردن همه جانبه آن به منظور برآورد قابلیت نشر آن و حاشیه زدن بر آن و اینکه آیا پخش چنین خبر یا اخباری مفید است یا نه، همگان را از گرفتار شدن در چنبره عوارض پخش اخبار فتنه انگیز در جامعه ایمن می کند.

در پایان نامه بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی آمده است: تمام اطراف باید مسئولانه عمل کنند، زیرا شرایط امروز عراق و منطقه و جهان بسیار سخت است و رفتار و سلوک حکیمانه، خردگرایانه و شجاعانه در کوتاه آمدن از حق شخصی، حزبی و گروهی را می طلبد تا از این رهگذر حقوق عمومی تأمین شود.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن