کد خبر: 8435       تاریخ انتشار: 26 اسفند 1397 - 9 رجب 1440

سازمان جهانی نفی خشونت:
عملیات تروریستی بر ضد نمازگزاران در نیوزیلند محکوم است

در پی اقدام خونین تروریستی بر ضد نمازگزاران در نیوزیلند، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» با صدور بیانیه ای عملیات یادشده را به شدت محکوم کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله وانا الیه راجعون
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) عملیات تروریستی را که در نیوزیلند بر ضد نمازگزاران صورت گرفت به شدت محکوم می کند و بر ضرورت اتخاذ راهکارهایی از سوی جامعه جهانی برای مبارزه با افراطی گری و تروریسم فکری و از میان برداشتن تمام گروه ها و دسته های نژادپرست تأکید دارد.

این سازمان اقدام تروریستی در نیوزیلند را ناباورانه و در کمال اندوه دریافت کرده است؛ جنایتی که به شکلی نفرت انگیز و بسیار نگران کننده رخ داده است، به این صورت که نمازگزاران بی گناه با خونسردی و با آمادگی و برنامه ریزی قبلی از سوی تروریست ها در دو مسجد واقع در منطقه «کریس چِرچ» هدف قرار گرفته شدند و آمار کشتگان این اقدام ها به چهل تن و مجروحان آن به بیست تن رسید.

در بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت آمده است: این سازمان نسبت به پیامدهای این جنایت خونبار هشدار داده و از تمام دولت ها و سازمان های اسلامی و غربی می خواهد به منظور جلوگیری از عوارض و پیامدهای این اقدام ضد انسانی برای فرهنگ سازی و روشنگری و رسواکردن تمام گونه های نژادپرستی، تحریک به کینه توزی، نفرت انگیزی، خشونت فکری و مادی و دیگر رفتارهای کینه توزانه بر ضد انسانیت وارد عمل شوند.

این سازمان همزمان از ملت های اسلامی می خواهد با خویشتن داری و با رفتاری خوب و بهتر فرصت را از دست فتنه انگیزان و کسانی که می خواهند از آب گل آلود ماهی صید کنند، بگیرند و مبادا جرم و جنایت سفیهان به حساب افراد بی گناه نوشته شود و آنان نیز بی سبب مجازات شوند.

اجر قربانیان و بستگان و بازماندگان آنان نزد خدای سبحان محفوظ بوده و به هیچ وجه تباه نخواهد شد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن