کد خبر: 8460       تاریخ انتشار: 2 فروردین 1398 - 14 رجب 1440

فراخوان بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به امت اسلامی برای نماز و دعا در ماه رجب

به مناسبت فرارسیدن ماه رجب، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی بیانیه ای صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
خدای متعال می فرماید: «وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَةٌ إِلَّا عَلَی الْخَاشِعِینَ؛ از شکیبایی و نماز یاری جویید و به راستی این [کار] گران است مگر بر فروتنان» (بقره/45).

ماه و روزهای نورانی مبارک رجب سایه رحمت خود را بر جهان اسلام گسترانده است؛ ماهی که رحمت و غفران خدای سبحان را بی دریغ بر بندگان ارزانی می دارد. رسول مکرم اسلام صلی الله علیه وآله در توصیف ماه رجب آن را «ماه بزرگ خدا» خوانده است که در حرمت و فضیلت هیچ ماهی به رتبه و منزلت آن نمی رسد و جنگ و کشتار و خونریزی در آن حرام است.

از دیگر سو هرکس در این ماه کار خیری انجام دهد و به جامعه خدمت کند و در راه اصلاح بین افراد بکوشد خشنودی برتر خدای بزرگ را برای خود رقم زده است، خشم خدا از او دور و درهای دوزخ بر او بسته می شود.

در این دریای طوفانی و خروشنده مصیبت ها و محنت هایی که مناطق بسیاری از جهان به ویژه جهان اسلام را فراگرفته است و ملت ها دستخوش فتنه ها و محنت آن شده اند که کِشت و نسل را بر باد می دهد، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی از جوامع اسلامی در جای جای جهان می خواهد فرصت ماه رجب و این روزها و شب های مبارک را غنیمت شمرده، با نمازگزاردن و دعا برای تعجیل در فرج حضرت بقیة الله الأعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف شعائر خدای متعال را بزرگ دارند و برای رفع اندوه و محنت بزرگی که گریبان این امت را گرفته است بکوشند و با تلاش و خیرخواهی خود، به اصلاح ذات البین بپردازند.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن