کد خبر: 856       تاریخ انتشار: 5 بهمن 1383 - 13 ذي الحجة 1425

حضرت آية الله العظمي شيرازي:
رضا به قضاي الهي، خشنودي خدا را به همراه دارد


مرجع عالي قدر حضرت آية الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي، جمعي از عراقي هاي مقيم يزد را به حضور پذيرفت و طي سخناني بر توجه به جوانان تأکيد نموده، فرمود: آنان اميد آينده اند، لذا بايد هشيارانه از لغزيدن آنان در دام دشمنان اسلام جلوگيري کنيم.

معظم له افزود: جوانان نيرويي سترگ هستند که بايد آنان را جهت داده، در مسير درست به حرکت درآورد و اين مسئوليت بر عهده بزرگ ترهاست. بايد توجه داشت که اگر توانمندي و نيروي جوانان، با تجربه بزرگسالان همراه شود، براي نشر معالم و مفاهيم اسلام و روش اهل بيت عليهم السلام در سراسر گيتي نيرويي فوق العاده در اختيار خواهيم داشت.

مرجع عالي قدر، همچنين جمعي از بانوان که از شهر يزد به ديدارشان آمده بودند را به حضور پذيرفت. ايشان در جمع آنان سخناني ايراد کرده، ضمن تبيين جايگاه والاي دو فضيلت «صبر» و «رضا» فرمود: يکي از بانوان فاميل که بسيار متدين و از اخلاق نيکو برخوردار بود، رابطه فوق العاده دوستانه و صميمي با جاري اش داشت. پس از درگذشت اين بانو و جاري اش، شخصي او را در عالم رؤيا ديد و جوياي احوالش شد، پاسخ شنيد: حالم بسيار خوب است.

سپس درباره جاري اش از او پرسيد، گفت: من نمي توانم به ديدار او بروم، اما او هر وقت بخواهد مي تواند به ديدن من بيايد، زيرا او مقام و درجه اي بالاتر از من دارد، من در درجه صابران قرار دارم و او در درجه رضامندان به قضاي الهي قرار دارد.

معظم له سخنان خود را اين گونه به پايان برد: بکوشيم در اين دنياي گذرا در شمار کساني باشيم که به قضا و حکمت الهي تن داده اند تا اين که خدا در آخرت از ما خشنود شده، در مقام و درجه صابران و رضامندان قرارمان دهد، ان شاءالله.