کد خبر: 866       تاریخ انتشار: 19 بهمن 1383 - 27 ذي الحجة 1425

ديدار هيئات مذهبي شهر مقدس قم با آية الله العظمي شيرازي در آستانه ماه محرم


حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي دام ظله مرجع عالي قدر شيعه روز گذشته در ديدار جمعي از هيأت مذهبي شهر مقدس قم ضمن تشکر و قدرداني از هيئتي ها و کساني که در راه عزاداري و زنده نگه داشتن ياد و نام حضرت سيد الشهداء عليه السلام تلاش و خدمت مي کنند اظهار داشتند: امام حسين عليه السلام چراغ هدايت و کشتي نجاتي هستند که هر کسي متمسّک به آن گردد، نجات او قطعي است.

ايشان تصريح کردند: کسي که دنبال حضرت سيدالشهدا عليه السلام است در تاريکي نمي باشد بلکه در نور و روشنايي است که بلايي بر سر او نخواهد آمد.

معظم له افزودند: امام حسين عليه السلام وسيله نجات است و کسي که با آن حضرت باشد، قطعاً بي وسيله نخواهد بود.

ايشان ادامه دادند: کشتي هميشه انسان را نجات نمي دهد زيرا گاهي خود کشتي نيز آسيب ديده و غرق مي شود اما کشتي نجات وسيله اي است که براي نجات غرق شدگان است و آسيب ديدن و غرق شدن آن معنايي ندارد.

آية الله العظمي شيرازي خاطرنشان ساختند: امام حسين عليه السلام هم کشتي نجات و هم چراغ هدايت هستند که نجات بخشي و هدايتگري آن حتمي است.

ايشان در ادامه افزودند: دو جمله گهربار «مصباح الهدي» و «سفينة النجاة» دو جمله اي است که رسول اکرم صلي الله عليه وآله وسلم وقتي به معراج رفتند در بازگشت آن را به عنوان هديه آوردند و خطاب به مردم فرمودند: يکي از چيزهايي که من در معراج ديدم اين دو جمله است که بر ستون عرش الهي نوشته شده بود.

معظم له در پايان سخنان خود اظهار اميدواري کردند به برکت اين چراغ هدايت و کشتي نجات همه عزاداران و خدمتگزاران حضرت سيد الشهدا عليه السلام بتوانند نسلي بعد از خود را نيز «حسيني» ترتبيت کرده و اين کشتي نجات و چراغ هدايت را به خوبي به آنها معرفي کنند تا بتوانند از اين اقيانوس پرخطر دنيا در امان مانند.