کد خبر: 898       تاریخ انتشار: 2 فروردین 1384 - 11 صفرالخير 1426

حجة الاسلام والمسلمين سيد حسين شيرازي:
تشرف به حرم ائمه اطهار و اولياي الهي، بهترين فرصت و وسيله اي براي توبه و نزديک شدن به خداي متعال است


حجة الاسلام والمسلمين سيد حسين در ديدار با گروهي از خانواده هاي يزدي پس از سخنان مرجع عاليقدر جهان تشيع حضرت آية الله العظمي سيد صادق شيرازي، ضمن سخناني با اشاره به آيه اي از آيات کلام الله مجيد اظهار داشت: آيه اي است که در بعضي روايات از حضرت باقر عليه السلام روايت شده است که اين آيه درباره گناهکاران شيعه ما نازل گرديده است.

وي تصريح کرد: اين آيه شريفه مي فرمايد: مخلوط گردانيده و در هم آميخته اند عمل صالح را با عمل بد؛ يعني جزئي از زندگيشان عمل صالح است و بخش ديگري از آن عمل ناصالح، و چه بسا که خداوند بر آنها توبه مي کند و از سر تقصير آنها مي گذرد.

وي گفت: در روايات و تفاسير است که هر کجا از قرآن مجيد کلمه «عسي» بيايد، بر خدا واجب است؛ يعني خود خدا واجب کرده که هر چيزي را با اين تعبير [چه بسا] آورد، حتماً به انجام رساند.

حجة الاسلام سيد حسين شيرازي افزود: جمعي از شيعيان هستند که در دلشان ايمان به اميرالمؤمنين عليه السلام که بالاترين ايمان ها است، را دارند اما با ارتکاب گناه و معصيت بر اين عمل صالح تأثير مي گذارند.

به گفته وي، ارتکاب معصيت جنگ با خدا است و کسي که کار بدي انجام مي دهد، مانند آن است که با خدا مي جنگد که سبب آن نيز غفلت از خدا مي باشد.

وي گفت: بر اساس اين آيه شريفه خداي متعال توبه بر اين افراد را لازم کرده است، بنابراين براي آن اسبابي نيز قرار داده است که يکي از اين اسباب و فرصت ها، مشرف شدن به حرم ائمه اطهار عليهم السلام و اولياي الهي است.

فرزند آية الله العظمي سيد صادق شيرازي در ادامه خاطرنشان کرد: سعي کنيم از اين فرصت هاي شيرين به خوبي استفاده کرده و با رفتن به زيارت حرم اولياي الهي و ائمه معصومين عليهم السلام خود را بيشتر از گذشته به قرب الهي نزديک سازيم.

حجة الاسلام والمسلمين سيد حسين شيرازي در پايان افزود: به فرمايش اميرالمؤمنين عليه السلام، توفيق، جذبه اي جذبات و کشش هاي الهي است، لذا ما هم بايد اين فرصت ها را غنيمت شمرده و تلاش کنيم با برداشتن چند قدم خود را به خداي متعال نزديک تر نمائيم.