کد خبر: 917       تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1384 - 15 ربيع الثاني 1426

آية الله شيرازي در ديدار با خادمين آستانه مقدس حضرت سيدالشهدا و اباالفضل العباس عليهما السلام:
خدمت به اهل بيت عليهم السلام توفيقي عظيم و منّتي از جانب خداي متعال است


مرجع بزرگوار حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي دام ظله، جمعي از خدام آستانه مقدس حضرت سيدالشهدا واباالفضل العباس عليهما السلام را که از کربلاي معلا براي ديدار با معظم له آمده بودند، در بيت خود در شهر مقدس قم به حضور پذيرفت.

ايشان در سخناني که خطاب به ميهمانان يادشده ايراد فرمودند اظهار داشتند: خدمت به اهل بيت عليهم السلام توفيقي عظيم و منّتي بزرگ از جانب خداي متعال است و اين توفيق و فضل الهي نيازمند شکرگزاري به درگاه باري تعالي است.

ايشان خطاب به حاضران فرمودند: قدر خود و قدر مکان شريفي که خدا شما را بدان کرامت بخشيده بدانيد؛ زيرا پيامبران الهي براي زيارت بارگاه ملکوتي حضرت سيدالشهدا عليه السلام از خدا رخصت مي گيرند.

معظم له شکر اين نعمت را به دو صورت شکر صريح و شکر عملي توصيف نمودند و شکر عملي را از رهگذر خوش رفتاري با زوار ـ که در حقيقت ميهمانان سيدالشهدا و قمربني هاشم عليهما السلام مي باشند ـ ممکن دانستند.

ايشان در ادامه افزودند: زائران عتبات هنگامي که به شهر و ديار خويش باز مي گردند دو هديه با خود مي آورند: هديه نخست تسبيح و تربت کربلاست که خداي متعال آن را شرافت بخشيده، و هديه دوم اخلاق خوش و برخورد مناسب خدام عتبات عاليات با زوار محترم است.

ايشان در اين ديدار تأکيد نمودند: «بايد با زواري که احياناً خطا يا برخورد نامناسبي از آنان صادر مي شود به نيکي رفتار کنيد واشتباهات آنان را به خاطر امام حسين وحضرت اباالفضل العباس عليهما السلام تحمل نماييد.

معظم له در پايان اين ديدار آرزو کرد زيارت حاضران از بارگاه امام رضا وحضرت معصومه عليهما السلام ونيز اعمال شان مقبول درگاه خدا واقع شود واين دو بزرگوار در قيامت شفيع آنان گردند.