بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 12 فروردین 1399
بروز شده: 12 فروردین 1399
 
  کد خبر: 10323       تاریخ انتشار: 3 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441

 

 

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
جامعه جهانی هزاران خانواده گرفتار در شمال حلب را که در محاصره گرسنگی و سرما و مرگ هستند نجات دهد


با توجه به شرایط بسیار سخت هزاران خانواده جنگ زده سوری که به علت جنگ ویرانگر در سوریه خانه و کاشانه خود را ترک کرده اند، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی بیانیه‌ای خطاب به جامعه جهانی صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: مرگ و گرسنگیِ هزاران خانواده سوری را که به علت جنگ تمام راه ها و دروازه ها در مقابل و بر روی آنان بسته شده، در میان گرفته است؛ خانواده هایی که در اردوگاه آوارگان به سر می برند و پناهگاهشان آنان را از گزند گرسنگی و سرما و گرما ایمن نمی دارد.

بنا بر اطلاعات و داده های اولیه خانواده های ساکن در این اردوگاه به سبب سرما و دمای پایین و بدی شرایط آب و هوایی و نداشتن وسایل بایسته و مورد نیاز با خطر مرگ رو به رو هستند و این مسئله اگر ادامه پیدا کند، در مورد وقوع یک فاجعه انسانی و قربانی شدن این خانواده ها هشدار می دهد.

همان طور که همه می دانند و بر کسی پوشیده نیست جنگ و درگیری های مسلحانه هزاران خانواده را واداشته است که از مناطق جنگ زده و درگیر منازعات مسلحانه به امید یافتن جایی امن و دورشدن از درگیری ها خانه و کاشانه خود را ترک کنند.

بنا بر آنچه بیان و یادآوری شد بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی دست یاری برای نجات خانواده های محاصره شده در اردوگاه های شمال سوریه دراز می کند و در این راستا از تمام سازمان های بین المللی و دولت‌های اسلامی و غیر اسلامی می خواهد که با ارائه کمک های ضروری به خانواده های محاصره شده در اردوگاه یاد شده که با خطر مرگ رو به رو هستند نقش انسانی خود را ایفا کنند.

یادآوری و تأکید می شود که شرایط ساکنان اردوگاه یادشده به گونه‌ای است و با خطرهایی رو در رو هستند که امداد و همکاری انسانی و فراگیری را می طلبد که در سطح مسئولیت های بایسته باشد و هیچ کس را مستثنا نکند، والله ولی التوفیق.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG