بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  دوشنبه 20 مرداد 1399
بروز شده: 19 مرداد 1399
 
  کد خبر: 10370       تاریخ انتشار: 12 اسفند 1398 - 6 رجب 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
دولت هند در قبال حفظ جان شهروندان خود مسئول است


در پی حوادث و درگیری های خونینی که با ریشه و انگیزه های مذهبی در شهر دهلی هندوستان رخ داده است، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) بیانیه‌ای صادر کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت حوادث و فاجعه انسانی جاری در شهر دهلی هند را که به علت و دلیل منازعات مذهبی و دینی چهره نموده است بسیار اسفبار می پندارد؛ لذا مسئولیت قانونی و اخلاقی ناشی از این درگیری ها را بر عهده دولت هند می داند و اینکه این دولت بدون هیچ تبعیضی باید امنیت تمام شهروندان خود را تأمین و تضمین کند.

بنا بر داده ها و گزارش هایی که این سازمان بدان دست یافته است درگیری هایی با اسلحه سرد در مناطق متعددی از شهر دهلی میان مسلمانان و هندوها جاری است. این موضوع مصیبت ها و زیان های جانی و مالی فراوانی را در پی دارد و زیان ها و شکاف اجتماعی بزرگ ناشی از این جنگ و درگیری و منازعه جامعه هندوستان را تهدید می کند.

در ادامه بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت آمده است: از نظر این سازمان دولت هندوستان باید بدون فوت وقت دست به کار شده و هرج و مرج و نابسامانی های جاری در کشور را متوقف کند و درگیری بین شهروندان را پایان دهد و قانون و قانونمندی و عدالت اجتماعی را در جامعه هندوستان حاکم گرداند. آن گاه کسانی و جریان و جریان هایی که فتنه و تفرقه افکنی و دامن زدن به کینه و جنگ را ترویج می کنند به دست قانون سپرده تا چنان که باید مجازات شوند.

دیگر خواسته سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) این است که ملت هند با آرامش و خویشتنداری فرصت را از کسانی که می کوشند به جنگ داخلی دامن بزنند و تنور جنگ را تفتان کنند بگیرند. همچنین حاکم گرداندن گفتمان و تفاهم برای برطرف کردن اشکال های روزآمد ضرورتی است که نمی توان و نباید آن را نادیده گرفت. دیگر موضوع ضروری و بایسته توجه این است که باید از خشونت پرهیز کرده و در تعامل با شهروندان و میهن نژاد پرستی را کنار بگذارند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG