بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 3 بهمن 1399
بروز شده: 2 بهمن 1399
 
  کد خبر: 11830       تاریخ انتشار: 4 آذر 1399 - 8 ربيع الثاني 1442

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز مبارزه با خشونت علیه زنان


به مناسبت روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه‌ای صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

در سراسر جهان و جای جای گیتی، خشونت نکوهیده ترین و منفور ترین ابزار و راهکار به شمار می رود که در بهترین توصیف و شرایط در ردیف اقدامی وحشیانه و ددمنشانه قرار می گیرد که به دنبال محقق کردن اهداف نامشروع است به این جهت که نمی تواند طرف مقابل را قانع کند.

از این رو تعالیم آسمانی و عرف‌های اجتماعی و قوانین وضعی، بسیاری از آموزه ها را برای پیشگیری از این پدیده غیر انسانی ارائه داده و وضع کرده‌اند.

زنان برجسته ترین طبقه انسانی و بشری به شمار می روند که متأسفانه در طول تاریخ تا به امروز هدف خشونت بی حساب بوده و هستند. به این جهت زنان یکی از حلقه های انسانی هستند که به دلیل ساختار فیزیولوژیکی و فطرت انسانی شان که به لطافت و نرمی و نرمخویی تمایل دارد ضعیف تر و ناتوان تر بوده و هستند.

باید توجه داشت که زنان و کودکان در مناطق درگیر جنگ و کشتار شرایط درد آورتر و بسیار سخت تری دارند و در دسته بندی های جمعیتی بیشترین زیان‌ها را دیده و قربانی می دهند. فراتر این که بیشترین قربانیان و زیان‌ دیدگان مناطق برخوردار از صلح و آرامش اجتماعی نیز همین لایه از جامعه هست.

علی رغم تلاش های انسانی و بشر دوستانه برای جلوگیری یکسان و بدور از تبعیض از اعمال خشونت در مناطق جنگی و غیر جنگی بر ضد این لایه اجتماعی، اما نمودارها نشان می دهد که خشونت بر ضد زنان رو به افزایش است و این خشونت گونه‌های وسیع تری به خود گرفته است.

تعرض فیزیکی، بهره برداری و برده داری جنسی، تجارت اعضا و رفتارهایی زشت و نکوهیده از این دست که از سوی افراد سست عنصر و ضعیف النفس صورت می گیرد، مبارزه طلبی و چالشی است در برابر جامعه جهانی که نبود قوانین بازدارنده و وسایل و راهکارهای کنترل کننده به گسترش این پدیده دامن می زند.

در این زمینه دردناک تر این است که برخی نظام و رژیم های سیاسی خودکامه و مستبد در برخورد با زنان به ویژه زنان فعال در زمینه حقوق بشر و فعال در عرصه مطبوعات، خصوصاً در مناطق خاورمیانه که صحنه آشفتگی های سیاسی و عملیات های جنگی و منازعات مسلحانه است، کار را به حد اعلا رسانده‌اند.

از این رو، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در روز جهانی مبارزه با خشونت بر ضد زنان، با جهانیان همصدا شده و همسو با تلاش جامعه جهانی خواهان پایان دادن به این پدیده شوم و نکوهیده شده و از همگان و جریان ها و نهادها می خواهد در راه بر ملا کردن عوامل اعمال خشونت علیه زنان و فعالیت های آنان بکوشند تا کسانی که به این جنایت ها دامن زده و آن را ترویج می کنند به دست عدالت سپرده شوند و توفیق و پایداری در این راه از سوی خدای متعال است.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG