بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 9 آبان 1399
بروز شده: 8 آبان 1399
 
  کد خبر: 3337       تاریخ انتشار: 16 آبان 1391 - 21 ذي الحجة 1433

 

 

سازمان جهاني نفي خشونت، سکوت جامعه ي جهاني را نسبت به قتل عام مسلمانان ميانمار محکوم کرد


سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) طي بيانيه اي از موضعگيري ننگين و خنثاي جامعه ي جهاني نسبت به قتل عام مسلمانان ميانمار، از اقليت «روهينگا» و رفتارهاي غير انساني که بر ضد آنان اعمال مي شود به شدت ابراز تأسف و آن را محکوم کرده است.

بنابر آنچه در اين بيانيه آمده است، گزارش هاي معتبر و مستند سازمان هاي حقوق بشري، نهادهاي قضايي و مؤسسه هاي رسانه اي از ادامه ي عمليات پاکسازي ديني بر ضد اقليت مسلمان در ميانمار که در برابر ديدگاه هيئت هايي از سازمان ملل متحد صورت مي گيرد و سکوت و بي تفاوتي اين نهاد حکايت دارد؛ موضعگيري هايي که به خوديِ خود معاهدات بين المللي مورد اتفاق تمام کشورهاي جامعه ي بين الملل را ناديده مي گيرد.

همچنين در اين بيانيه آمده است: گزارش هاي ويژه ي رخدادهاي خونين ميانمار از کشتار جگرخراش مسلمانان اين کشور حکايت دارد که طي آن بيش از يکصد کشته برجاي مانده است و بيشترين اين کشتگان را زنان و کودکان تشکيل مي دهند. افزون بر اين جنايات هزاران خانه و دهکده و روستاي قربانيان اين خشونت وحشيانه ويران و با خاک يکسان شده است.

لذا سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) از تمام مؤسسه ها و هيئت هاي بين الملل مي خواهد هرچه زودتر براي نجات اين قربانيان و نيز رساندن کمک هاي انساني به آنان دست به کار شوند و از ديگر سو کشورهاي اسلامي با اقدام هاي سياسي دولت نژاد پرست ميانمار را که اين دست جنايت ها را هدايت و رهبري مي کند تحت فشار قرار دهند.
 
سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG