بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 9 آبان 1399
بروز شده: 8 آبان 1399
 
  کد خبر: 3361       تاریخ انتشار: 13 آذر 1391 - 18 محرم الحرام 1434

 

 

سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد):
به کارگيري کودکان به عنوان نيروي نظامي در سوريه، جنايت بر ضد بشريت است


سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) طي بيانيه اي از پديده ي به کارگيري کودکان به عنوان سرباز و نيروي نظامي در سوريه توسط معارضان مسلح در سوريه ـ که شماري از سازمان هاي انساني و حقوقيِ فعال در سوريه بر شيوع چنين پديده اي تأکيد کرده اند ـ به شدت ابراز انزجار کرد.

در بيانيه ي اين سازمان آمده است که اين اقدام گروه هاي مسلحِ در حال جنگ با رژيم سوريه، جنايت عليه بشريت و ناديده گرفتن حقوق کودکان زير سن قانوني به شمار رفته، به خوديِ خود زير پا گذاشتن آشکار پيمان هاي جهاني حقوق بشر و مخالفت علني با قوانين جنگ و صلح است که در پيمان ژنو آمده است.

لذا اين سازمان از تمام معارضانِ مسلح مي خواهد از کشاندن کودکان به چرخه ي خشونت و ميدان جنگ ـ که آنان را طعمه ي خود مي کند ـ پرهيز نمايند.

همچنين در اين بيانيه از کشورهاي حامي دسته هاي مسلح خواسته است تا نفوذ خود را براي جلوگيري از ادامه ي چنين پديده اي به کار بندند و به ضرورت چنين اقدامي توجه داشته باشند.
 
سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG