بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 9 آبان 1399
بروز شده: 8 آبان 1399
 
  کد خبر: 3382       تاریخ انتشار: 11 دی 1391 - 17 صفرالخير 1434

 

 

بيانيه بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي بمناسبت اربعين حسيني


بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي در آستانه ي روز اربعين حضرت سيدالشهدا عليه السلام و گردهمايي ده ها ميليوني حسينيان جهان در کربلاي معلي بيانيه اي صادر کرد.

در اين بيانيه آمده است: جمعيت ميليوني راهپيمايي خود را به سوي کربلاي حسيني آغاز کرده و با الگوگيري از نهضت بي مانند نواده ي رسول خدا صلي الله عليه وآله حضرت سيدالشهدا عليه السلام در برابر تمام نهادهاي ظلم در جاي جاي اين کره خاکي بر مي خيزند و در اين راه که ريشه اش نهضت حسيني است قدم بر مي دارند.

تحليل و تجزيه و فهم اين زيارت و گردهمايي ده ها ميليوني با اين ويژگي هاي بي نظير ـ که جهاني از برپايي آن ناتوان است ـ انگيزه هايي معنوي و مادي در اختيار ما مسلمانان شيعي قرار مي دهد که مي توان از رهگذر آن، رسالت پيامبرمان و آنچه خاندان پاکش ـ که درود خدا بر آنان باد ـ در اين راه نثار و خوني که در کربلا تقديم خدا کردند را بالندگي بخشيم.

زيارت اربعين از ديرباز و هماره تا به امروز و در آينده صحنه اي است که هر انسان با انصاف را بهت زده و هر کينه توزي را که پرچم دشمني بر ضد خاندان رسالت برافراشته خشمگين مي کند و به خوديِ خود فريادي بر هر ستمگرِ خودکامه و طاغوت است. آنچه نبايد از آن غافل بود اين است که مکر نيرنگ پردازان و اتحاد شوم دشمنان براي کم رنگ کردن يا زدودن اين مناسبت براي هميشه ي تاريخ، بي اثر مانده و دوستداران اين خاندان پاک با نثار جان و خون خود در راه امام حسين عليه السلام اين حرکت عظيم را پايداري بخشيده اند و در راه رسيدن به کربلاي حسيني و حضور در اين مناسبت عظيم، جان خود را تقديم کرده اند و از تکرار اين روند دريغ نمي کنند.

بنابراين، تمام پيروان خاندان رسالت در قالب فرد، تشکل و سازمان بايد به بهترين وجه حق اين مناسبت عظيم را ادا کرده، و با بهره گيري از آن، فرهنگ اسلامي و انساني خود را به سمت و سوي مثبت جهت دهند، چندان که به انسان خدمت کند و نيازهاي مادي و معنوي او را يکجا فراهم آورد.

از اين رو بنياد جهاني حضرت آيت الله العظمي شيرازي از همگان مي خواهد از مناسبت زيارت مقدس اربعين براي اصلاحات فراگير استفاده کنند و با به کارگيري نيروي خير و با شيوه اي عملي، فضيلت ها، روح تسامح، نشر خيرخواهي براي ديگران، مقدم داشتن ديگران بر خود، همگرايي و همدردي در مشکلات و مشارکت در ساختن زندگي عمومي در سايه ي عدل و مساوات، استفاده از فرصت ها، شنيدن نظر ديگران و همزيستي مسالمت آميز را ميان همگان ترويج دهند.
 
بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي ـ واشنگتن
14 صفر الخير 1434 هـ ق
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG