بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 2 آبان 1399
بروز شده: 1 آبان 1399
 
  کد خبر: 3389       تاریخ انتشار: 17 دی 1391 - 23 صفرالخير 1434

 

 

ديدبان حقوق شيعيان کشتار و سرکوب اِعمال شده از سوي رژيم عربستان سعودي را محکوم مي کند


سازمان shia rights watch (ديدبان حقوق شيعيان) طي بيانيه اي اقدام رژيم عربستان سعودي در کشتار و سرکوب ملت تحت سلطه اش را محکوم مي کند.

در اين بيانيه آمده است: رژيم عربستان سعودي بي پرده به جهانيان و ملت تحت ستم خود اعلام داشته است که به هيچ وجه از سياست سرکوب و کشتار در برابر مردمي که حقوق انساني و قانوني خود را که در آزادي و دمکراسي متبلور است عقب نشيني نکرده، اقدامات ضد مردمي خود را متوقف نخواهد کرد.

شايان ذکر است که در روز چهاردهم ماه صفر 1434ق (8/10/1391) معترضان شرکت کننده در يک راهپيمايي مسالمت آميز در منطقه ي الشرقيه واقع در شرق اين کشور که مطالبات انساني داشتند و خواستار بهبودي بخشيدن به اوضاع معيشتي و حقوق فردي و اجتماعي خود بودند از سوي مأموران رژيم با گلوله هاي جنگي مورد حمله قرار گرفتند که در نتيجه يک جوان کشته و شش تن ديگر زخمي شدند. بدين ترتيب شمار کشته شدگان تيراندازي هاي نيروهاي امنيتي رژيم سعودي در سال جاري به دوازده تن رسيد.

در اين بياينه آمده است: بنا به گفته ي فعالان سياسي ـ حقوق بشري نيروهاي امنيتي اين رژيم در شهر قطيف از داخل يک خودرو به سوي معترضان و افرادي که در بام خانه ها بودند شليک کردند.

اين سازمان اقدام مجرمانه ي رژيم سعودي را محکوم کرده، از جامعه و هيئت هاي سياسي بين المللي مي خواهد تا با تعهد به مسئوليت قانوني و اخلاقي خود براي متوقف کردن اِعمال خشونت رژيم سعودي بر ضد شهروندان بي دفاع اين کشور اقدام کنند.
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG