بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 9 آبان 1399
بروز شده: 8 آبان 1399
 
  کد خبر: 3424       تاریخ انتشار: 3 اسفند 1391 - 10 ربيع الثاني 1434

 

 

ديدبان حقوق شيعيان نسبت به وقوع کشتار جمعي در دو روستاي نبّل و الزهراء سوريه هشدار داد


ديدبان حقوق شيعيان جهان (سازمان shia rights watch) طي بيانيه اي به جامعه ي جهاني، به ويژه دولت سوريه نسبت به وقوع کشتار جمعي در دو روستاي نبّل و الزهراء استان حلب به دست گروه هاي تکفيري هشدار داد. اين در حالي است که روستاهاي شيعه نشين نبّل و الزهراء از چند ماه قبل توسط گروه هاي تکفيري به طور کامل محاصره و از رسيدن مواد غذايي و لوازم درماني به ساکنان اين دو روستا به وسيله ي محاصره کنندگان جلوگيري مي شود.

در اين بيانيه آمده است: بنا به گزارشات شاهدان عيني از مناطق محاصره شده، گروه هاي تکفيري وابسته به جبهه ي النصره و ارتش آزاد، دو روستاي نامبرده را هدف حملات موشکي و تک تيراندازان خود قرار داده اند که در پي اين حملات شماري از مردم بي دفاع کشته شده اند و افزون بر اين، به هيچ وجه اجازه ي ورود و خروج از اين روستاها را به کسي نمي دهند.

بنا به اظهارات شاهدان عيني، افراد مسلح گروه هاي تکفيري تروريست، مردم اين دو روستا را کافر خوانده، کشتن و شکستن حرمت و حريم آنان را روا مي شمرند و اين از آن جهت است که آن ها شيعه هستند.

لذا سازمان بين المللي shia rights watch از دولت سوريه و معارضان مسئوليت پذير مي خواهد بدون فوت وقت از وقوع کشتار جمعي در اين روستاها ممانعت کنند و شتاب کردن در اين موضوع از آن جا سخت ضروري به نظر مي رسد که جبهه ي تروريستي النصره طي بيانيه اي اعلام کرده است قصد دارد دو روستاي نبّل و الزهراء را به طور کامل و به زودي مباح اعلام کند.

اين سازمان همچنين جامعه ي جهاني، خصوصاً کشورهاي حامي مالي و تحريک کننده ي به خشونت گرايي در سوريه را مسئول اعمال وحشيانه اي مي داند که شهروندان بي دفاع قرباني آن هستند.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG