بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 3512       تاریخ انتشار: 6 تیر 1392 - 17 شعبان 1434

 

 

پيام مهم بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي به سازمان ملل به مناسبت روز جهاني مبارزه با شکنجه


بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي به مناسبت فرارسيدن روز جهاني مبارزه با شکنجه، طي بيانيه اي به سازمان ملل متحد، از اين سازمان بين المللي خواست تا شکنجه را جنايتي بر ضد انسان ها بخواند.

در اين بيانيه آمده است: از نگاه اين بنياد، بسيار شرم آور است که در آستانه ي قرن 21 و با وجود تحول فکري، مدني و فرهنگي، برخي با شکنجه ي بدني و رواني درصدد محقق ساختن اهداف خود هستند، چه اين که چنين رفتارهايي در چنين فضا و شرايط، به روزگار بربريت بر مي گردد و سخت چندش آور و غم افزا و رفتاري متناقض با مدنيت و فرهنگ است.

به باور اين بنياد، هيئت هاي بين المللي بايد رفتارهاي غير انساني را از چند جهت، جنايت بر ضد بشريت بداند، از جمله اين که نخستين نتيجه ي آن ناديده گرفته شدن همه جانبه ي کرامت انساني است، هموکه خداي متعال در بهترين شکل آفريد و گرامي اش داشت. ديگر اين که چنين رفتارهايي خروج از چارچوب قوانين و قراردادهاي بين المللي است که حافظ حقوق انسان در برابر تجاوزات و حق کشي هاست.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: ميانگين اين جنايات به حد اعلاي خود و به حدي طاقت فرسا رسيده و جهان سوم بخش بيشتري از اين جنايات را شاهد است. البته ادله و قرائن فراوان در دست است که زندانيانِ اظهارنظر را در شماري از کشورهاي عربي در بر مي گيرد و همين امر بايد جامعه ي جهاني را به تلاش براي منع هر نوع شکنجه وادارد.

اين بنياد همانند گذشته از جامعه ي بين الملل مي خواهد تا در اسرع وقت با وضع قوانين لازم و داراي قدرت اجرايي تصويب کند که هر نوع شکنجه را منع نمايد و بر اساس آن حکومت هاي متهم به اعمال شکنجه ملزم شوند سازمان هاي حقوق بشري را از اوضاع انساني زندانيان خود مطلع و کساني را که در معرض خشونت و شکنجه قرار گرفته اند، بدون استثنا آزاد کنند.
 
بنياد جهاني آيت الله العظمي شيرازي ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG