بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 3520       تاریخ انتشار: 15 تیر 1392 - 26 شعبان 1434

 

 

سازمان ديدبان حقوق شيعيان:
رژيم بحرين، سرکوب و خشونت را قانوني مي کند


سازمان ديدبان حقوق شيعيان (shia rights watch) در بيانيه اي سياست رژيم بحرينِ آلوده به استبداد، در مشروعيت بخشيدن به سرکوب و خشونت و قانوني کردن آن را به منظور تحميل ستمگري همه جانبه ي خود، امري مسخره و تامل برانگيز خواند و اين که اين رژيم با تصويب اين قوانين، آزادي بيان و حقوق بشر مورد تأييد پيمان ها و قراردادهاي جهاني را منع و مصادره مي کند.

از نگاه اين سازمان، رژيم بحرين پس از رفتار جنون آميز اخير خود و تنش زدايي در برابر شهروندان ، فاقد نگرش صحيح است و نخواهد توانست به عنوان يک دولت مقتدر به کار خود ادامه دهد، به ويژه که حوادث جاري کشور نشان مي دهد که نيت و انگيزه اي حقيقي براي اصلاحات و تغيير رفتار موجود به چشم نمي خورد.

سازمان ديدبان حقوق شيعيان تأکيد مي کند: رژيم حاکم بر بحرين، به جاي اقدام به بهبود بخشيدن به وضعيت حقوق بشري، انساني و معيشتي ملت و پيگيري خواسته هاي معترضان، همه ي کوشش خود را براي بستن دهان ها، مصادره ي آزادي ها و تصويب قوانين تشديد کننده افزون بر زندان، بازداشت و مجازات جمعي به کار گرفته که انتقاد برانگيز است.

بنابراين، قوانيني که اخيراً مجلس ـ به اصطلاح ـ ملت بحرين تصويب کرده مبني بر بازداشت و محاکمه ي شرکت کنندگان در تجمع هاي اعتراضي مسالمت آميز، به طور آشکار و به شدت رسوا بيشتر معيارهاي حقوق بشري را ناديده مي گيرد. به عنوان مثال، اگر کسي به صورت مسالمت آميز حقوق مشروع خود را مطالبه کند، بر پايه ي اين قوانين مرتکب جرم شده است. در واقع چنين مصوبه هايي رويارويي تازه اي است در برابر اراده ي شهروندان و جامعه ي جهاني.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG