بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 3532       تاریخ انتشار: 23 تیر 1392 - 5 ماه رمضان 1434

 

 

پيام سازمان جهاني نفي خشونت به احزاب و گروه هاي سياسي مصر


سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) طي بيانيه اي از تمام احزاب و نيروهاي سياسي مصر خواست تا ادبيات گفتگو و تفاهم را بر جامعه حاکم ساخته، از بالا گرفتن دسته بنديِ سياسيِ فعلي و گسترده شدن دايره ي منازعات جلوگيري کنند؛ امري که امنيت و ثبات کشور و مردم را تهديد مي کند.

در اين بيانيه بر اهميت جذب تمام مخالفان و پرهيز از دور کردن نگرش هاي متفاوت تأکيد شده، ايجاد پايگاهي مشترک براي گفتگوي سازنده به منظور برون رفت از بحران فعلي و نيز کشانده نشدن به چرخه ي خشونت و خشونت متقابل را ـ که کشور را بر باد مي دهد ـ لازم و اجتناب ناپذير مي داند.

اين سازمان همچنين يادآوري کرده است: مسئوليت ملي، قانوني و اخلاقي متوليان عرصه ي سياسيِ مصر، بر عهده ي همين افراد و بسيار سنگين است و حساسيت اوضاع فعلي کشور نيز تابع اين مسئوليت است . لذا مي بايست با هوشياري، فرزانگي و بردباري رفتار کرد و به دنبال بحران سازي ـ که به هيچ وجه منافع و مصالح عالي کشور را در نظر ندارد ـ کشيده نشد.

اين بيانيه تأکيد کرده است: دمکراسي و آزادي هاي سياسي، تنها راه بيرون رفتن و کارآمد براي دور کردن خطرها از کشور است و اقدامات سريع براي برگزاري انتخابات آزاد و بي شائبه، فتنه ي به وجود آمده را خاموش خواهد کرد و ضرورت رسيدن به آرامش است. ديگر اين که بايد به خواسته ي ملت در انتخاب نماينده اش تن داد، آن گونه که به صورت شفاف خواسته ي ملت مصر را تأمين کنند.
 
سازمان جهاني نفي خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG