بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 10 مهر 1399
بروز شده: 10 مهر 1399
 
  کد خبر: 461       تاریخ انتشار: 27 آذر 1382 - 23 شوال 1424

 

 

پيام مؤسسه جهاني آية الله العظمي شيرازي به مناسبت دستگيري خفت بار صدام


مؤسسه جهاني آية الله العظمي شيرازي طي بيانيه اي، دستگيري خفت بار صدام را انتقام الهي خواند واز مردم عراق خواست تا به منظور پرهيز از تکرار تجربه تلخ گذشته از اين حادثه درس عبرت بگيرند. ترجمه متن پيام بدين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
خداي عزوجل در قرآن فرموده است: « وبازداشت شان نماييد که آنان مسؤولند».
ستايش شايسته و از آن خدايي است که به خونخواهي شهيدان ارجمند عراق و تمام قربانيان استبداد، ديکتاتوري و ترور در عراق، طاغوت آن سامان را با خفت خواري به بند کشيد. اين رخداد عبرت بزرگي براي عبرت پذيران است تا بدانند و بپذيرند که : «خدا ستمکار را مهلت ميدهد، اما بي کيفر وا نميگذارد» و اين که «خداي تو سخت در کمين است».
رسول گرامي اسلام (صلي الله عليه وآله) نيز در اين باره فرموده است: «روز انتقام خواهي مظلوم از ظالم، از روز ستمگري ظالم بر مظلوم بسيار سخت تر است».
بايد از پديده سرکشي و فرجام کار طاغوت ها و سرکش ها، درسي عبرت آموز بگيريم تا تجربه گذشته تکرار نشود و تراژديِ اندوه، فراق و وحشت از ديکتاتور بر عراق سايه نيفکند. مردم شريف و فداکار عراق بپاخيزند و عراقي جديد و مبتني بر آزادي، کرامت، عزت و استقلال در سايه نظام تعددي و فراگيرِ بر آمده از قانون اساسي بسازند؛ عراقي که حقوق انسان در آن رعايت شده، از فداکاري هاي ملت، به ويژه شهيدان مرجعيت همچون آيات عظام شهيدان: سيد محمد باقر صدر، سيد حسن شيرازي، سيد مهدي حکيم، سيد محمد صادق صدر، سيد محمد باقر حکيم و ديگر شهيدان که در راه احقاق حق جان دادند و در خون خويش غلتيدند، قدرداني و از حرمت حريم آنان پاسداري شود.
از خداي سبحان ميخواهيم ملت ما را از نعمت آزادي و زندگي در خور و محترمانه برخوردار نمايد و گام هاي آنان که در راه ايجاد عراقي جديد و فراگير و پيراسته از گونه هاي خودکامگي و ديکتاتوري ميکوشند، استوار گرداند که او بهترين سرپرست و بهترين ياري رسان است والحمد الله رب العالمين.
مؤسسه جهاني آية الله العظمي شيرازي _ واشنگتن
سيد مرتضي شيرازي
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG