بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 10 مهر 1399
بروز شده: 10 مهر 1399
 
  کد خبر: 462       تاریخ انتشار: 28 آذر 1382 - 24 شوال 1424

 

 

مؤسسه جهاني آيت الله العظمي شيرازي براي از بين بردن بي سوداي از جامعه عرب اعلام آمادگي ميکند


عالي جناب آقاي عمرو موسي دبير کل محترم اتحاديه عرب
سلام عليکم
آمار ارائه شده در مورد نسبت بي سوادي زنان عرب ، چونان صاعقه اي بود که علاقه مندان به امور توسعه و آنان که مسائل توسعه را دنبال مي کنند بهت زده کرد. روشن است که بي سواد بودن نيمي از زنان عرب ، به معناي فلج شدن تمام طرح ها و برنامه هاي توسعه و پيشرفت است .
بنا براين چگونه مي توان با اين نسبت بي سوادي در ميان زنان ، دگرگوني براي دستيابي به آينده بهتر را محقق کرد؟ در حالي که همگان مي دانيم که زن ، اساس بنيه ، پيشرفت و تربيت در جامعه بوده ، مسئوليت سنگيني را در امر پرورش و آموزش نسل هاي نوخاسته را برعهده دارد .
از اين رو مصرانه از جناب عالي مي خواهيم که با تشکيل کميته ي ويژه اي راه هاي ريشه کني بي سوادي از جهان عرب و از ميان تمام اقشار آن را به طور جدي مورد مطالعه قرار دهيد تا برنامه هاي توسعه با روندي صحيح پياده شود .
همگان مي دانيم که تعليم امر مقدسي است که خدا آن را واجب شمرده ، آن جا که مي فرمايد: (( يرفع الله الذين امنوا منکم و الذين أوتوا العلم درجات)) «خدا [رتبه] کساني از شما را که گرويده و کساني را که دانشمندند[برحسب]درجات بلند گرداند».
پيامبر اکرم (صلي الله عليه وآله و سلم ) نيز با عبارت : (( طلب العلم فريضة علي کل مسلم و مسلمة))«دانش آموزي برهر مرد و زن مسلمان واجب است » مسلمانان را بدان فراخوانده ،لذا بايد فرصت فراگيري دانش و بر آمدن از چاه بي سوادي را براي شهروندان عرب فراهم آورد.
براي تحقق اين امر بايد جامعه عرب با همکاري مؤسسه هاي غير دولتي که به امر آموزش وپرورش مشغول هستند به طورجدي به مسؤليت خود در اين زمينه بپردازند.
مؤسسه آيت الله العظمي شيرازي براي خدمت رساني فرهنگي و زدودن تاريکي بي سوادي از جامعه عربي آمادگي کامل خود را اعلام مي دارد تا شهروندان به آموزش مناسب که حق مسلم آنان است دست يابند .
احترام و قدرداني فراوان ما را بپذيريد.
 مؤسسه آيت الله العظمي شيرازي- واشنگتن
سيد مرتضي شيرازي
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG