بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 2 آبان 1399
بروز شده: 1 آبان 1399
 
  کد خبر: 463       تاریخ انتشار: 28 آذر 1382 - 24 شوال 1424

 

 

درخواست موسسه جهاني آية الله العظمي شيرازي از جاک شيراک رئيس جمهور فرانسه در خصوص تجديد نظر در قانون منع حجاب


عالي جناب آقاي جاک شيراک رئيس جمهور محترم فرانسه
درود و تحيت ما را بپذيريد. اظهارات جناب عالي درباره حجاب اسلامي جهان را غافلگير کرد و چنين اظهاراتي از عالي ترين اعضاي دولت که مسؤولانه با ملت خود تعامل دارد براي ما غير منتظره بود. از آن بيم داريم که دسته هاي تروريست افراطي که انديشه «دشمني غرب با اسلام و مسلمانان» را پذيرفته و بر اساس آن عمل مي کنند، با تمسک به گفته شما ساده انديش را فريفته، آنان را به اقدام هاي خشونت آميز و عمليات تروريستي و افراطي وا دارند. از ديگر سو اظهارات جناب عالي با اصول والاي انساني که رهاورد انقلاب فرانسه – به عنوان مادر انقلاب هاي نوين در اروپا – است، مغايرت دارد. از اين رو از جناب عالي درخواست مي نماييم در اظهارات ياد شده تجديد نظر نموده، زمينه را براي گفت و گو و همزيستي ملت ها و پيروان اديان مختلف فراهم آوريد تا بدين ترتيب با تلاش بي امان عقلاي قوم در راه پيشگيري از خشونت که صلح جهاني را تهديد مي کند همراهي کرده باشيد.
امروز جامعه بشري مرحله حساس را پشت سر مي گذارد، چرا که جريان افراطي گري کيمن کرده است تا دستاوردهاي بزرگ تاريخي را که تمام انسان ها صرف نظر از دين، جنس و رنگ، آن را تحقق بخشيده است نابود کند.
مؤسسه جهاني آية الله شيرازي و ديگر خير انديشان سراسر جهان، همه و همه در تلاش مستمر هستند تاباگفت و گو، تفاهم و همزيستي را ميان پيروان اديان و فرهنگ هاي مختلف به وجود بياورند که بي ترديد اين تلاش ها نيازمند حمايت کامل مسؤولان و رؤساي کشورهاي متمدن جهان و به ويژه شخص جناب عالي است.
به اميد اين که اين تلاش به ثمر برسد و بهانه از دست خشونت گرايان گرفته شود. احترامات فراوان ما را بپذيريد.
مؤسسه جهاني آية الله العظمي شيرازي – واشنگتن
سيد مرتضي شيرازي
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG