بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 30 دی 1395
بروز شده: 30 دی 1395
 
  کد خبر: 5053       تاریخ انتشار: 23 دی 1395 - 13 ربيع الثاني 1438

 

 

«فکر سلبی و ایجابی» موضوع نشست مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ


با توجه به شکل گیری تفکرات و نگرش های مختلف در میان جوانان و تأثیر آن بر رفتار اجتماعی آنها، مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ، از مراکز وابسته به مرجعیت، نشستی تحت عنوان «فکر سلبی و ایجابی» در شهر مقدس کربلا برگزار کرد.

در این نشست که با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه شهر مقدس کربلا همراه بود، استاد کمال عبید، از مسئولان مؤسسه النبأ و نشریه المختار، به تبیین موضوع نشست پرداخت و اظهار داشت: زندگی انسان بازتابی طبیعی از نوع تفکر مثبت یا منفی اوست. همچنین افکار او بازتاب ادراکاتش می باشد. بنابراین، رابطه ای مستقیم میان تفکر و رفتار انسان در اجتماع وجود دارد.

مسئول مؤسسه النبأ در ادامه افزود: افکار مثبت تأثیر مثبتی نیز بر انسان می گذارد و برای او فرصتی طلایی برای رسیدن به موفقیت فراهم می کند، و همچنین افکار منفی، تأثیر ناگواری بر انسان می گذارد و همین نگرش های سلبی، علت هدر دادن موقعیت های طلایی در زندگی انسان علی الخصوص جوانان بوده است.

مطالعات ثابت کرده اند که انسان روزانه شصت هزار فکر از سر می گذراند، که برخی مثبت و برخی منفی هستند. از همین رو، روانشناسان در مورد رهایی انسان از افکار سلبی به طور متمرکز و جدی می کوشند.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG