بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  دوشنبه 16 تیر 1399
بروز شده: 15 تیر 1399
 
  کد خبر: 629       تاریخ انتشار: 25 فروردین 1383 - 22 صفرالخير 1425

 

 

پيام سخنگوي رسمي دفتر نمايندگي حضرت آية الله العظمي سيد صادق حسيني شيرازي (در کربلا):
آدم ربايي از مصاديق روشن زير پاگذاردن اصول اسلامي و حقوق بشر است.


پيامبر گرامي اسلام فرموده است: «المسلم من سلم الناس من يده ولسانه؛ مسلمان کسي است که مردم از [گزند] دست و زبان او ايمن باشند».
بسياري از اقدام هايي که در جنگ ها صورت مي گيرد، زير پا گذاردن آشکار اصول اسلامي و حقوق بشر است و آدم ربايي از مصاديق روشن شکستن حريم اصول اسلامي و حقوق بشر است.
آدم ربايي، به ويژه اگر فرد ربوده شده از مردم عادي و غير نظامي باشد با هر شکل و ساختاري، بي قانوني و هرج و مرج طلبي را در افکار عمومي تداعي مي کند و جوي از نفرت به وجود مي آورد. همچنين تهديد به تخريب کليساها و ديگر اماکن مقدس غير مسلمانان _ حتي در صورت تخريب مساجد مسلمانان از سوي پيروان کليسا و... _ با شريعت اسلامي مغايرت دارد.
از اين رو بار ديگر تمام اطراف درگير در جنگ را به گوش دادن به نداي عقل و حکمت دعوت مي کنيم و مي خواهيم با گفت وگو و جاره جويي عقلاني، بحران فعلي عراق را پايان دهند و از ريختن خون هاي بي گناه جلوگيري کنند. همين طور مجازات گروهي و محاصره کامل يک شهر با تمام قوانين، اديان وعرف جامعه در تضاد است.
اطراف نزاع پاسخ دهند که گناه هزاران انسان بي دفاع و بي طرف شهرهاي: فلوجه، بغداد، نجف اشرف، کربلاي معلا وديگر شهرهاي عراق چيست؟
اگر مُثله کردن وسوزاندن چهار آمريکايي جنايت عليه غيرنظاميان است، مجازات جمعي نيز جنايت به شمار مي رود.
يادآوري مي شود که حل منازعات فقط از راه هاي مسالمت آميز، تحقق يافتن سيادت ملي، اجراي انتخابات آزاد و دست کشيدن از هر نوع خشونت، ترور، آدم ربايي، تهديد به مرگ، تهديد به ويران کردن و... ممکن است.
والسلام عليکم ورحمة الله وبرکاته
21/صفر/1425ق
24/فروردين/1383ش
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG