بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  چهارشنبه 5 آذر 1399
بروز شده: 4 آذر 1399
 
  کد خبر: 7587       تاریخ انتشار: 3 مهر 1397 - 15 محرم الحرام 1440

 

 

فراخوان سازمان جهانی نفی خشونت برای حاکم گرداندن صلح و آرامش در خاورمیانه


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه ای به همکاری جهانی و همه جانبه برای حاکم گرداندن و نهادینه کردن صلح و آرامش در خاورمیانه فراخواند.

در این بیانیه آمده است: در روزگاری که بیشترِ این خاکدان از امنیت، صلح، ثبات اقتصادی و ثبات اجتماعی برخوردار است، بخش اعظمی از ملت خاورمیانه در شرایط سخت و تب آلودی روزگار می گذرانند و منازعات و کشاکش های مسلحانه و جنگ های بیهوده آمیخته به تعصبات کورکورانه و کینه توزانه بین اطراف جنگ و منازعه، سرزمین آنان را در آتش می سوزاند؛ آتشی که در نتیجه کوته بینی رهبران، رؤسا و حاکمان شعله ور است و هیچ سود و منافعی از آن حاصل نشده و نمی شود. آنان افزون بر این امور حرمت جان ها و مقدسات را لحاظ نمی کنند که خونریزی در رأس رفتارهای بی باکانه شان قرار دارد و در این معنا هیچ استثنایی برای هیچ کس قائل نیستند.

توجه می دهیم که نقشه تنش زده و تب آلودِ خاورمیانه انتشار کانون های خطرناکِ منازعات مسلحانه را در شماری از کشورها از جمله: افغانستان، پاکستان، یمن، سوریه، مصر و لیبی نشان می دهد و برخی دیگر از کشورها نیز در هر لحظه و زمان هدف تهدید جنگ و کشتار قرار دارند.

در ادامه بیانیه آمده است: بنابراین، صلحِ سست و شکننده موجود در برخی کشورهای خاورمیانه چالشی است پیش روی ملت های منطقه که آنان را هماره به یافتن حاشیه و سرزمینی امن وا می دارد، به ویژه اینکه کشورشان از شرایط بد اقتصادی کشورهای مجاور جنگ زده متأثر و دستخوش اوضاع نابسامان آن کشورها می باشد.

افزون بر آنچه بیان شد بسیاری از کشورها به دلایل گوناگونی همچون عدم وجود عدالت اجتماعی، وجود فساد سیاسی، حاکمیت فردی، سرکوب، شکنجه و بازداشتِ معترضانِ به رفتارهای حکومت ها از ناآرامی سیاسی به شدت رنج می برند و عده ای دیگر از بازداشت شدگان نیز در محاکم ظالمانه اعدام می شوند و گروهی دیگر از شهروندان در کشاکش این حوادث ناپدید می شوند.

سازمان جهانی نفی خشونت همچنین آورده است: در حالی که جامعه جهانی روز 21 ماه سپتامبر، روز صلح جهانی را در پیش دارد و آن را گرامی می دارد ما شاهد مصیبت ها و رنج کشورهای خاورمیانه هستیم؛ چیزی که ما را به عنوان سازمان های انسانی، مؤسسه های حقوق بشری و هیئت های بین المللی ملزم می کند برای کاستن از رنج و محنت و اندوه ملت های یادشده بکوشیم و بر اساس مقررات و مصوبات سازمان ملل متحد و توافق نامه های جامعه جهانی عمل و از صلح جهانی حمایت و صیانت کنیم.

بایسته یادآوری است که مجمع عمومی [سازمان ملل] با انگیزه استقرار یافتن بالاترین نمونه آرمانیِ صلح جهانی در بین ملت ها و کشورها این روز را برای مقوله یادشده تعیین کرده است. از دیگر سو کشورهای عضو سازمان ملل متحد با در نظر گرفتن برخورداری مردم جهان از صلح و نعمت های برآمده از آن، طرح توسعه پایا را در برنامه خود قرار داده است تا برای ملت های این کشورها و به منظور تحقق یافتن و اجرایی شدن توسعه اقتصادی و اجتماعی تمام جهانیان گام هایی کارساز برداشته شود.

یادآوری می شود که اهداف توسعه گرانه مجموعه بزرگی از امور، مانند: فقر، گرسنگی، بهداشت، آموزش و پرورش، تغییرات آب و هوایی، آب بهداشتی، خدمات بهداشتی، انرژی، محیط زیست و عدالت اجتماعی و اصلاح و تأمین آن ها را دربر می گیرد، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG