بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 17 مرداد 1399
بروز شده: 16 مرداد 1399
 
  کد خبر: 760       تاریخ انتشار: 31 شهریور 1383 - 5 شعبان 1425

 

 

حضرت آية الله العظمي شيرازي در جمع زائران عراقي:
در انجام وظايف شرعي و خدمت به مردم، به اميرالمؤمنين عليه السلام اقتدا کنيد


 
جمعي از خانواده هاي عراقي که از نجف اشرف به قصد زيارت به ايران آمده بودند، با مرجع عالي قدر حضرت آية الله العظمي حاج سيد صادق حسيني شيرازي ديدار کردند و به گرمي از سوي ايشان مورد استقبال قرار گرفتند.

معظم له ضمن قدرداني از زحماتي که در راه اين سفر معنوي و عبادي بر خود هموار کرده بودند، قبولي زيارت آنان را از خداوند مسئلت کرده، طي سخناني کوتاه فرمود: حکومت اميرالمؤمنين عليه السلام در مدت پنج سال از مرکز خلافتش، يعني کوفه فراتر رفت و بخش وسيعي از جهان را در برگرفت که بر اساس تقسيمات جغرافيايي امروز شامل پنجاه کشور مي شود. با توجه به وجود حکومت هاي ستمگر و کافر در آن زمان، اميرالمؤمنين عليه السلام حکومتي به وجود آورد که تاريخ مانند آن را به خود نديده و ـ جز در روزگار امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ نخواهد ديد.

آية الله العظمي شيرازي افزود: در عين حالي که حکومت او بزرگ ترين و قدرتمند ترين حکومت ها بود، اما هرگز در حکومت حضرتش بر کسي ستم روا نشد و تاريخ ـ جز يک مورد ـ حتي صحنه اي از وجود فقر را گزارش نکرده است و مورد ياد شده نيز از سوي اميرالمؤمنين عليه السلام سخت مورد نکوهش قرار گرفت. بنا به نقل تاريخ، روزي اميرالمؤمنين عليه السلام از کوچه هاي کوفه مي گذشت که شخصي فرتوت را در حال گدايي ديد. از ديدن چنين موردي در شگفت شده، به همراهان خود فرمود: اين [حالت] چيست؟

گفتند: فرتوت مردي است از نصارا.

امام فرمود: او را نزد من بياوريد. چون آن مرد را نزد امام بردند، حضرتش به مقداري که نيازش را تأمين کند، براي او از بيت المال مقرري تعيين فرمود.

بي ترديد جز اين يک مورد، نظير چنين صحنه اي هرگز در تمام دوران حکومت اميرالمؤمنين عليه السلام ديده نشده است.

آن گاه معظم له حاضران را به اهتمام ورزيدن به مشارکت در خدمت رساني به مردم و برآوردن نيازهاي شان سفارش کرد و فرمود: سعي کنيد خالصانه و به قصد قربت و خشنودي خدا به نيازمندان کمک کنيد تا خداي ـ عزوجل ـ نياز هاي شما را برطرف نمايد.

مرجع عالي قدر جهان تشيع آية الله العظمي سيد صادق شيرازي دام ظله در پايان از خداي منان براي عراق و مردم آن سامان سلامت و امنيت مسئلت نمود و فرمود: اين امر در پاي بندي به واجبات شرعي نهفته است و با اقتداي فکري، گفتاري و علمي به مولاي متقيان اميرالمؤمنين عليه السلام به دست خواهد آمد، ان شاء الله.
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG