بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  دوشنبه 16 تیر 1399
بروز شده: 15 تیر 1399
 
  کد خبر: 764       تاریخ انتشار: 4 مهر 1383 - 9 شعبان 1425

 

 

حضرت آية الله العظمي شيرازي:
زيارت امام حسين عليه السلام فضيلت بزرگي است که خداي متعال به برکت آن حضرت به زوّار ايشان عنايت کرده استحضرت آية الله العظمي سيد صادق شيرازي از مراجع عظام تقليد روز گذشته (جمعه؛ هشتم شعبان المعظّم) در ديدار با جمع کثيري از مردم مؤمن و هيأتي شهر قم که با پاي پياده عازم شهر مقدس کربلا بودند تا نيمه شعبان زاد روز ميلاد با سعادت يگانه منجي عالم بشريّت حضرت حجة بن الحسن عسگري عجل الله تعالي فرجه الشريف را در آن جا حضور داشته باشند، ضمن سخناني با اشاره به فضيلت و اهميت اين اقدام اظهار داشتند: شما زائريني که اکنون عازم زيارت و آستان بوسي حضرت سيد الشهدا عليه السلام هستيد بايستي قدر خود و اين موقعيّت حساس را بدانيد و از آن به بهترين نحوه استفاده کنيد.

ايشان افزودند: سالها از شهادت امام حسين عليه السلام گذشت و سالهاي سال نيز ايام نيمه شعان آمد و رفت در حالي که حتي يک زائر بر سر قبر آن حضرت حضور نداشت، چرا که بني اميه و بني عباس مزار آن امام بزرگوار را محاصره کرده و اجازه زيارت به کسي نمي دادند و اگر کسي نيز مي خواست که به زيارت برود، او را دستگير کرده و مورد آزار و اذيّت قرار مي دادند.

مرجع تقليد شيعيان جهان ادامه دادند: در زمان امام صادق عليه السلام که به دليل ضعف بني اميه و بني عباس، مردم کمي آزادي يافته بودند، مي توانستند به زيارت قبر امام حسين عليه السلام بروند.

ايشان تصريح کردند: در روايت است که امام صادق عليه السلام از شخصي سؤال نمودند که، شنيده ام نيمه شعبان براي زيارت، سر قبر امام حسين عليه السلام مي رويد و مصيبت ما را خوانده و زجّه و فرياد مي کنيد؛ که آن شخص جواب مي دهد: بله، همين طور است.

آية الله العظمي شيرازي افزودند: در روايت است که در اين هنگام امام صادق عليه السلام شروع کردن به دعا نمودن در حق آنها.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشتند: شما که در نيمه شعبان وارد کربلا مي شويد هر يک از انبياء با شما ديدار و مصافحه مي کنند که البته شايد شما حس نکنيد اما نتايجي دارد که در زندگي خواهيد ديد.

به گفته ايشان هر قدمي که در اين راه (زيارت امام حسين عليه السلام) برداشته شود، ثواب يک حج و يک عمره را دارد و اين فضيلت بزرگي است که خداي متعال به برکت امام حسين عليه السلام به زوّار آن حضرت ارزاني داشته است.

آية الله العظمي شيرازي در ادامه خاطر نشان ساختند: قدر دانستن اين فرصت عالي در سه چيز مهم خلاصه مي شود که اولين آن همان چيزي است که حضرت سيد الشهدا عليه السلام به خاطر آن به چنين مقامي دست يافتند و آن چيزي نيست جزء داشتن اخلاص. دومين مطلب داشتن تلاش و کوشش و ديگري نيز برخورداري از اخلاق نيکو است.

ايشان در پايان افزودند: دعاي اهل بيت عليهم السلام هر صبح و عصر براي شما و ما است اما هر کسي درجه اي دارد که بايد بکوشيم به مقام و درجه اي عالي دست يابيم.


صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG