بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 7871       تاریخ انتشار: 27 آبان 1397 - 10 ربيع الاول 1440

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی تسامح


به مناسبت فرارسیدن روز جهانی تسامح، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

نظر به اینکه افراطگراییِ نژادپرستانه و دیگر کنش ها و رفتارهای متعصبانه پیامدهای وخیم تاریخی بر جامعه بشری تحمیل کرده است جوامع بین المللی بر اهمیت احیای مناسبت روز تسامح تأکید دارند، چراکه خاستگاهی برای نهادینه کردن صلح اجتماعی و همزیستی مسالمت آمیز و همسانی بین ملت ها و امت هاست.

این بایستگی و ضرورت و تأکید در ماهیت سند سازمان ملل متحد و بیانیه جهانی حقوق بشر نهفته است و بیش از زمان های گذشته، امروزه و در این برهه زمانی ملموس و محسوس است.

این تأکید و بیان ضرورت از آن روست که در زمان فعلی بسیاری از مجامع بین المللی شاهد پدیده ای هستند که تلاش برای نهادینه و حاکم کردن تسامح را برهم زده و آن را ناکارآمد و بی اثر می کند.

و دیگر وجود ایدئولوژی هایی کینه توزانه و تحریک کننده ای است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به خشونت گرایی و ترویج خشونت تشویق می کنند. فراتر اینکه در این برهه شاهدیم که در پاره ای مناطق فعالیت های مبتنی بر پایه نژادپرستی، گرایش های دینی و بعضاً فکری بر عرصه سیاسی حاکم شده و برخی جریان ها با راهکارهای سیاسی و نژادپرستانه رنج و مصیبت شماری از جوامع ساده اندیش را سخت و سخت تر کرده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: باید در این روز بنابر جایگاهش که بر پایه پیمان های مرتبط با موضوع این روز بنا نهاده شده است خشونت در تمام اشکال و گونه های آن مهار شود. نیز می بایست از این خاستگاه بین المللی جنگ ها و منازعات جاری در خاورمیانه از جمله: یمن، سوریه، لیبی، افغانستان و میانمار متوقف شود، و آن هم از طریق و بر مبنای راهکاری بین المللی تحقق یابد و راه حل هایی برای نهادینه کردن و حاکم گرداندن اصل: تسامح، نفی خشونت و گفتمان پیدا شود، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG