بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 8 بهمن 1398
بروز شده: 7 بهمن 1398
 
  کد خبر: 8104       تاریخ انتشار: 22 دی 1397 - 5 جمادي الاول 1440

 

 

بررسی موضوع «فعالیت مطبوعاتی و چالش های مقابله با فساد» در گردهمایی مؤسسه النبأ در کربلای معلی


مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ، از مراکز مرتبط با مرجعیت در کربلای معلی در روز پنجشنبه 8 دی ماه 1397 جلسه گردهمایی خود را تحت عنوان «فعالیت مطبوعاتی و چالش های مقابله با فساد» به بحث و مناقشه گذاشت.

در این گردهمایی شماری از شخصیت های رسانه ای و مطبوعاتیِ استان کربلا، کمیساریای عالی مستقل انتخابات و تنی چند از نمایندگان پارلمان، دانشگاهیان، حقوقدانان، فعالان و ناظران امور اجتماعی و اصحاب مطبوعات شرکت کردند.

این جلسه با سخنرانی علی الطالقانی آغاز شد که وی طی سخنانی گفت: برگزاری این گردهمایی برای درک و شناختن چالش ها و مخاطراتی است که اصحاب مطبوعات، به ویژه فعالان مطبوعاتی در استان کربلا با آن روبرو هستند؛ چراکه چند روز قبل در این استان شکایتی بر ضد چند روزنامه نگار که درباره فساد گفته و نوشته بودند تقدیم محاکم شد.

وی افزود: خانواده مطبوعات فداکاری های فراوانی کرده، شهیدانی داده و بسیاری از اصحاب مطبوعات جان خود را در راه دفاع از میهن گذاشته اند، وانگهی فعالیت مطبوعات حدّ و مرزِ زمانی نمی شناسد و به وقتی معیّن محدود نمی شود، بلکه برای انجام دادن کامل و درست وظیفه خود شبانه روز فعالیت می کنند و می کوشند.

حجت الاسلام شیخ مرتضی معاش، مدیرکل مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ دیگر سخنران این گردهمایی بود. وی طی سخنانی گفت: از تمام اصحاب رسانه تشکر و قدردانی می کنم؛ همان هایی که برای تجسم و عینیت خارجی بخشیدن به رسالت و مسئولیت رسانه ای و مطبوعاتی تمام توان خود را به کار بستند و فداکاری های بسیار نموده و در این راه شهید داده اند و همین امر کار رسانه ای و مطبوعاتی را جزء مشاغل سخت و مشکل قرار می دهد.

چند روز پیش «روز جهانی [پیشگیری از] فرار قاتلان مطبوعاتی ها از مجازات» بود. اما [با وجود چنین تمهیداتی] افزایش روند این پدیده در کشورهای مختلف جهان، مشهود و مؤید این مطلب است که هرکس روزنامه نگاری بکشد خود فاسد است؛ چراکه روزنامه نگار به علت نداشتن حمایت های قانونی جان خود را از دست می دهد.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG