بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 2 آبان 1399
بروز شده: 1 آبان 1399
 
  کد خبر: 8471       تاریخ انتشار: 4 فروردین 1398 - 16 رجب 1440

 

 

پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و فصل بهار


با فرارسیدن فصل بهار سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) پیامی صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

سازمان جهانی نفی خشونت فرارسیدن روز 21 ماه مارس میلادی (اول فروردین 1398) مشهور به «عید نوروز» را به ملت های آزاد و آزادی خواه جهان تبریک و شادباش گفته، از درگاه خدای منان مسألت دارد که جامعه بشری را از امنیت و ثبات و رفاه برخوردار سازد.

این سازمان جهانی به مناسبت فرارسیدن این عید جهانی که ملت ها در احیا و برگزاری آن شرکت می کنند خالصانه از آن ها می خواهد که برای تصحیح و اصلاح بسیاری از حرکت های غلط حاکم بر عرصه انسانی بکوشند و مفاهیم و فرهنگ های اعتدالی را در روند تفکر و برخورد با جوامع عقب مانده فکری، فرهنگی، نژادی و دینی بر جامعه حاکم گردانند.

سازمان جهانی نفی خشونت به این مناسبت از افراد و گروه ها و دسته ها می خواهد که به خویشتن خویش مراجعه کنند؛ چراکه این فصل عنوان و نماد زندگی تازه و بهار پیراسته از ایرادها و انحراف های گذشته است.

افزون بر آنچه بیان شد باید فرهنگ فطرت انسانیِ تمرکز یافته بر تسامح، ایثار، گذشت و سایر عنوان های اعتدال را نشر و گسترش داد.

بنابراین، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» انتظار دارد همان گونه که فصل تجدید حیات درختان را شاهدیم جان ها نیز تازگی را تجربه کنند و برای تعامل مبتنی بر اصول عدالت و مساوات پیراسته و به دور از تبعیض و نژادپرستی استوار باشد. پایبندی به اصل گفتمان، پذیرش دیگران و تعدد آرا و سلیقه های مردم به گونه ای که نقض حقوق مردم آن را همراهی نکند دیگر بایسته های مورد نظر است.

همچنین انتظار می رود کشورها و دولت هایی که فصل تجدید حیات طبیعت یعنی فصل بهار را جشن می گیرند، زندانیان سیاسی و عقیده را آزاد کنند تا آنان نیز در کنار بستگان و همقطاران خود طعم شیرین آزادی را با تمام وجود بچشند. خدای منان همگان را از امنیت و سعادت برخوردار کند.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG