بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  جمعه 9 آبان 1399
بروز شده: 8 آبان 1399
 
  کد خبر: 8489       تاریخ انتشار: 7 فروردین 1398 - 19 رجب 1440

 

 

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان:
وزیر کشور فرانسه در موضع گیری اش نسبت به مراکز فرهنگی شیعیان تجدیدنظر کند


سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) درباره اظهارات اخیر وزیر کشور فرانسه بیانیه ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان نسبت به اظهارات وزیر کشور فرانسه در خصوص مراکز فرهنگی شیعی در کشور فرانسه شدیداً اظهار تأسف کرد و اینکه شاید مبنای اظهارات وی اطلاعات غلط و نادرست جریان های سیاسی باشد که در پس این اظهار قرار دارند.

پس از اطلاع یافتن از اظهارات وزیر کشور فرانسه «کریستوف کاستانر» که در روز چهارشنبه بیستم ماه مارس سال جاری (1397/12/29) ایراد شد و او خواستار تعطیل کردن مراکز فرهنگی شیعی در منطقه «گران سنت» و دیگر مناطق به این بهانه شده که بنا به ادعای وی به طور منظم به جهاد مسلحانه فرا می خوانند، سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان از سخنان وی شگفت زده شده، تأکید می کند که این ادعاها غیر واقعی است و با واقعیت و حقیقت بیگانه است.

در این جا سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان تذکر داده و یادآوری می کند که پیروان مدرسه اهل بیت علیهم السلام که به شیعیان معروف هستند همان گونه که همگان می دانند به خشونت به عنوان ابزاری برای رسیدن به هدف اعتقادی نداشته، از تمام گونه های خشونت فکری و رفتاری بیزار هستند و هرگز سابقه نداشته است که یک مسلمان شیعی مذهب سلاح غیر مجاز حمل کند یا اقدامی تروریستی از او سر زده باشد.

این سازمان همچنین تأکید دارد که فعالیت مراکز فرهنگی شیعیان در غرب هماره در جهت موعظه و توجه دادن به مسائل مرتبط با حقوق بشر، همزیستی مسالمت آمیز و مشترک مبتنی بر دوست داشتن دیگران ـ علی رغم تفاوت های فکری، فرهنگی و نژادی ـ بوده است که برآمده و نشأت گرفته از میراث علمی و فرهنگی و آموزه های اهل بیت علیهم السلام است و به رهنمودهای مراجع دینیِ برخوردار از شهرت جهانی و احترام همگان عمل می کنند. نیز از آنان خواسته شده است که در هیچ شرایط و وضعیتی اسلحه به همراه نداشته باشند.

بنابراین، سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان از وزیر کشور فرانسه می خواهد در موضع گیری خود نسبت به مراکز فرهنگی شیعیان تجدیدنظر کند، در اظهارات بیگانه با واقعیت و حقیقت دقت نماید و طبیعت فعالیت های مسلمانان شیعه مذهب ساکن غرب را از نزدیک زیر نظر داشته باشد تا حقیقت را لمس کند. دیگر اینکه به یاد داشته باشد که تاریخ بر پاکی پرونده درخشان آنان گواهی می دهد و جایی یاد نشده است که دست آنان به خون بی گناهان آلوده شده باشد، والله ولی التوفیق.
 
سازمان shia rights watch ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG