بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 8707       تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1398 - 29 شعبان 1440

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی مطبوعات


به مناسبت روز سوم ماه می (سیزدهم اردیبهشت) روز جهانی مطبوعات، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

سازمان ملل متحد و بخش قابل توجهی از جامعه جهانی روز سوم ماه می، روز جهانی مطبوعات را گرامی می دارند. برای پرتوافکنی بر شرایطی که دست اندرکاران این صنف شرافتمند و ارجمند و همچنین نقض حقوقی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن مواجه هستند روز سوم ماه می «روز جهانی مطبوعات» نامگذاری شده است.

مطالعات و آمار نشان می دهد که از چندین دهه گذشته تا به امروز خاورمیانه و برخی کشورهای آفریقایی در صدر دولت ها و کشورهایی هستند که حقوق اصحاب مطبوعات را نقض می کنند. در این معنا در مناطق و کشورهای تحت حاکمیت رژیم های خودکامه و استبدادی و زیر تیغ چالش های اجتماعی و درگیری های نظامی، وضعیت اصحاب مطبوعات وخیم تر است. متأسفانه در این مناطق تمام قوانین مرتبط با آزادی رسانه و حقوق بشر به یک اندازه مورد بی اعتنایی واقع شده و می شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ده ها و ده ها تن از اصحاب مطبوعات به جرم بیان واقعیت ها و روشنگریِ به دور از وابستگی های گروهی با احکام ظالمانه در سیاهچال ها زندانی شده اند. از دیگر سو شماری از اصحاب مطبوعات و رسانه ها به دلیل عمل به خدمت مقدس خود و پوشش دادن و رسانه ای کردن چالش ها و منازعات مسلحانه در مناطق آشوب زده، از سوی دستگاه های دولتی به سیاهچال ها افتاده اند و هیچ خبری از سرنوشت آنان در دست نیست.

جامعه جهانی و سازمان های حقوقی نیز در یاری رساندن به این طبقه و رهانیدن آنان از زندان و روشن کردن و مشخص کردن وضعیت ناتوان است.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» این روز و مناسبت را مغتنم شمرده و از تمام دولت هایی که زندانیان رسانه ای و مطبوعاتی دارند می خواهد زندانی های خود را آزاد کرده و احکام سیاسی را که بر ضد آنان صادر شده است ملغی کنند. دیگر اینکه سازمان های حقوق بشری بین المللی فعالانه درصدد کشف و روشن شدن نقض حقوقی که در حق زندانیان مطبوعات روا داشته شده است برآیند و از فعالانِ در این عرصه انسانیِ از نظر مادی و معنوی حمایت کنند؛ چراکه مسئولیت سنگینی در این زمینه بر عهده دارند. والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG