بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 8753       تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1398 - 7 ماه رمضان 1440

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
از بازداشت بی هدف و کورکورانه در الجزایر خودداری شود


در پی دستگیری های کورکورانه در کشور الجزایر، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» تحولات سیاسی جاری در الجزایر، به ویژه رخدادهای پس از استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس سابق کشور و به قدرت رسیدن شورای نظامی را کاملاً زیر نظر داشته و نسبت به پاره ای اقدامات و رفتارهای نقض کننده حقوق بشر به شدت نگران است.

در جریان تحولات جاری در این کشور دیده شده است که از سوی شورای نظامی عملیات بازداشت بی سابقه ای از میان یاران رئیس جمهور پیشین و وابستگان و مرتبطان با وی صورت گرفته است که از دیدگاه برخی ناظران این کار با هدف همراهی با ملت مشتاق آزادی و بازخواست کسانی صورت می گیرد که در دوره گذشته، حکومت دیکتاتوری سابق را تحکیم کرده و آن را استواری بخشیده اند.

در این میان این نگرانی وجود دارد که در پیش گرفتن چنین روند مخاطره آمیزی به در غلتیدن به پرتگاه های عمیق خشونت بینجامد و مردمِ بی طرف و بی گناه مورد ستم قرار گیرند و با نادیده گرفته شدن حقوق قانونی روند محاکمه عادلانه آنان و حقوق انسانی شهروندان به طور خواسته یا ناخواسته نقض شود. این قبیل اقدام ها چالش بزرگی در برابر طلیعه دمکراسیِ نوپا خواهد بود که بر پایه احترام به قانون و حقوق بشر نهاده شده است.

از این رو، سازمان جهانی نفی خشونت از تمام طرف های مسئول در کشور الجزایر می خواهد جانب احتیاط را در پیش گیرند تا مبادا در برخورد با افراد بی گناهی که در دولت سابق دستی به خون نیالوده و از طریق فساد مالی ثروتی نیندوخته اند گرفتار اقدامات و رفتارهای ضد حقوق بشری شده و دنبال پیامدهای دشمنانه و خصمانه کشیده شوند. باید توجه داشت که چنین رخدادی در زمینه حقوق بشر و طلوع خورشید دمکراسی برای ملت الجزایر شکست بزرگی خواهد بود. والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG