بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 8881       تاریخ انتشار: 9 خرداد 1398 - 24 ماه رمضان 1440

 

 

فراخوان سازمان جهانی نفی خشونت به آرامش، با انگیزه حفظ صلح اجتماعی در اندونزی


در پی رخدادها و اعتراضات خشونت آمیز و آشوب های شهر جاکارتا، پایتخت کشور اندونزی که در روز چهارشنبه 1398/3/1 به وجود آمد سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد که بخشی از آن به شرح زیر است:

دردمندانه و در کمال تأسف سازمان جهانی نفی خشونت از حوادث و آشوب هایی مطلع شده است که اخیراً و پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در جاکارتا، پایتخت کشور اندونزی رخ داده است؛ لذا از ملت و مسئولان و متولیان کشور می خواهد از امنیت و صلح اجتماعی حفاظت نموده و به والاترین و بالاترین مرتبه خویشتن داری پایبند باشند.

بر پایه اطلاعاتی که از سوی نهادهای رسمی و نیمه رسمی به سازمان جهانی نفی خشونت رسیده است تا تاریخ یادشده درگیری های خونین میان هواداران نامزد بازنده انتخابات ریاست جمهوری و حامیان رئیس جمهور منتخب که کمیته انتخابات او را رئیس جمهور اعلام کرده که طی ماه گذشته پایتخت آن کشور را دچار آشوب و هرج و مرج کرده بود شش نفر کشته و صدها نفر نیز زخمی شدند.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از دستگاه های امنیتی می خواهد بدون فوت وقت و با اقدامی حرفه ای و بی طرفانه و خویشتن داری فوق العاده اوضاع پیش آمده را مهار کنند و بدین ترتیب از صلح و امنیت اجتماعی صیانت و حفاظت نمایند. همزمان از معترضان خواسته می شود که از اعتراضات و اظهارنظرهای خشونت آلود خودداری کرده و از رفتارهایی که صلح و امنیت اجتماعی را مختل می کند بپرهیزند. در مقابل، از رهگذر رفتارهای مسالمت آمیز کشور را از درغلتیدن به چرخه نکوهیده آشوب و فرجام بد بازدارند و همچنین از دو نامزد رقیب در این انتخابات خواسته می شود که خردورزی و مصالح عالی کشور را بر هر چیزی مقدم بدارند و از هواداران خود بخواهند که آرام گیرند و آتش این تنور تفتان را خاموش کنند.

در ادامه بیانیه آمده است: از نظر این سازمان، مجمع عمومی انتخابات اندونزی مسئول رسیدگی به ادعاهای شایع درباره تقلب در انتخابات است و باید با استفاده از ابزارها و راهکارهایی شفاف و علنی و با رفتاری دمکراتیک صورت گرفته و حقایق را هرچه زودتر و بی کم و کاست در اختیار افکار عمومی داخلی و خارجی قرار دهد.

شرایط موجود را نباید از نظر دور داشت که در آغاز راه است و با توجه به آن می توان بحران پدید آمده را مهار کرد و فرصت را از دست کسانی که می خواهند درهم تنیدگی جامعه مسلمان اندونزی را به تفرقه و پراکندگی مبدل کرده و جنگ و آشوب را جایگزین صلح و آرامش اجتماعی آن جامعه کنند، بگیرند. والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG