بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 27 مهر 1398
بروز شده: 27 مهر 1398
 
  کد خبر: 8999       تاریخ انتشار: 27 خرداد 1398 - 13 شوال 1440

 

 

بررسی «جرایم سایبری، اینترنتی و اطلاعاتی» از سوی مرکز آدم در کربلای معلی


مرکز آدم برای دفاع از حقوق بشر و آزادی ها، از مراکز مرتبط با مرجعیت در کربلای معلی موضوع «جرایم سایبری، اینترنتی و اطلاعاتی» را در چارچوب فعالیت های هفتگی مؤسسه فرهنگی ـ رسانه ای النبأ در کربلای معلی به بحث و بررسی گذاشت.

حجت الاسلام شیخ مرتضی معاش، دبیرکل مؤسسه النبأ در مقام سخنران پرسشگونه گفت: آیا فلسفه قانونگذاریِ قانونی با حقوق و آزادی های بشر که با آن مرتبط است، پاسخ به نیاز مردم است یا به جهت مشکل و بحران در درون نظام سیاسی است. بخش اعظم قوانینی که تصویب می شود برآمده از قانون اساسی نیست و فقط برای پنهان کردن بحران های موجود است که قانون برای آن وضع می شود و این امر مخاطره آمیز بوده که ناقض فلسفه قانونگذاری است.

وی افزود: قوانینی که وضع می شود قوه اجرایی را حاکمیت می دهد؛ لذا با حقوق مصوب قانون اساسی و قانون اساسی و تفکیک قوای سه گانه منافات و مغایرت دارد و این امر که نتیجه تراکم تاریخی نظام های سیاسی در منطقه ما است قوه اجرایی را سخت تنومند می کند و هماره بر پاشنه فلسفه دیکتاتوری و قدرت آهنین و نقض آزادی ها می چرخد.

فراموش نکنیم که تجربه دمکراسی، دوره طولانی اعمال آزادیِ بیان و تکثر را می طلبد. این همان چیزی است که جای آن در فلسفه قانونگذاری خالی است و ما همیشه قانونگذاری را از قدرت آهنین و استفاده از مشت آهنین برخوردار می کنیم.
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG