بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 9003       تاریخ انتشار: 28 خرداد 1398 - 14 شوال 1440

 

 

بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی ریشه کنی خشونت جنسی در جریان جنگ ها و منازعات


به مناسبت روز جهانی ریشه کنی خشونت جنسی در جریان جنگ ها و منازعات، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان ملل متحد و سازمان های حقوق بشریِ برآمده از آن در تاریخ نوزدهم ماه ژوئن (29 خرداد) سال 2008 میلادی به نمایندگی از جامعه جهانی به منظور ریشه کن کردن پدیده زشت و وحشیانه خشونت جنسی که در مناطق درگیر جنگ و منازعات بر ضد مردم بی دفاع صورت می گیرد قوانینی صادر کرد.

تحقیقات و مطالعات ثابت کرده است که کودکان و زنان در مقدمه قربانیان این جنایات قرار دارند. اسناد و بیانیه هایی که از مناطق درگیر جنگ های مسلحانه می رسد نشان می دهد که غالب افراد گروه ها و دسته های مسلحِ با گرایش های سیاسی و فرهنگی متفاوت علیه زنان و کودکان خشونت جنسی به کار می برند، اما به دلایل گوناگونی از جمله رعایت فرهنگ و عرف اجتماعیِ مناطق درگیر زد و خوردهای مسلحانه موارد بسیاری از این قبیل جنایات پنهان نگاه داشته می شود.

این گونه رخدادهای ضد انسانی و ضد بشری در محدوده حاکمیت و قدرت رژیم ها و حکومت هایی به وقوع می پیوندد که به اعمال مصوبه های سازمان ملل متحد در این زمینه اعلام آمادگی و تعهد کرده اند؛ لذا این سازمان از نقض حقوق و جرائم سنگینی که کارمندان آن سازمان مرتکب می شوند چشم پوشی کرده و آن را نادیده می گیرد، چنان که برخی مواردِ مستند از این جنایت ها در برخی کشورهای خاورمیانه و آفریقا مؤید این موضوع است.

در ادامه این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از جامعه جهانی می خواهد که این جنایات را محکوم کرده و از استمرار آن جلوگیری نماید و گروه ها و رژیم های سیاسی را که به این قبیل جنایات اقدام می کنند با ابزار تحقیقات شفاف جهانی تحت پیگرد قرار دهند.

این سازمان با غنیمت شمردن مناسبت یادشده مسئولیت انسانی و قانونی جامعه جهانی برای روشن کردن سرنوشت هزاران کودک و زن ایزدی را که در شمال عراق در دست سازمان تروریستی داعش اسیر شده اند و وظیفه عیان کردن آن را تذکر می دهد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG