بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 9041       تاریخ انتشار: 5 تیر 1398 - 22 شوال 1440









 









 

سازمان جهانی نفی خشونت:
از اجلاس اوزاکا می خواهیم آتش بحران های بین المللی را خاموش کرده، به امور انسانی توجه کند


در آستانه چهاردهمین اجلاس گروه بیست که قرار است در روز 29 ژوئن 2019 میلادی (1398/4/8) در اوزاکای ژاپن برگزار شود، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سران گروه بیست چهاردهمین نشست خود را در روز 29 ژوئن 2019 میلادی در اوزاکای ژاپن برگزار می کنند و این در حالی است که چند دستگی و تنش ها درباره پرونده های سیاسی و اقتصادی سخت بایسته رسیدگی است و البته مسئولیت وضعیت موجود بر عهده سرانی است که برای یافتن راه حل های کارآمد برای مشکلات موجود و کاستن زبانه سوزنده آن گرد خواهند آمد.

در ادامه این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر ضرورت اقدام سران و رؤسای شرکت کننده در این اجلاس بین المللی برای فعالیت در جهت کاستن تنش ها و چالش ها و تشویق به ایجاد آرامش به عنوان مهم ترین اولویت هایی که جامعه جهانی برای حفاظت از امنیت و صلح گرد می آید تأکید دارد.

دیگر بایسته یادآوری، توجه و اهتمام سران اجلاس گروه بیست به مشکلات اقتصادی و انسانی است که شماری از جوامع انسانی درگیر آن بوده و از آن در رنج هستند؛ پیامدهای بحران های جهانی مالی و اقتصادی که سطح و کیفیت معیشت و زندگی این طبقه از مردم را کاسته است. آشفتگی های سیاسی همپا و همراه این وضعیت و کم رنگ و بی رنگ شدن حقوق بشر با موضوع آزادی های فردی و عمومی را نیز باید بر آن افزود که راه حل مناسب و کارآمد را می طلبد.

سازمان جهانی نفی خشونت یادآوری می کند که اوضاع انسانی در بسیاری از کشورهای جهان از چندین دهه به این سو سیر قهقرایی و بی سابقه ای داشته است. این دگرگونی بی تردید پیامد سیاست های اقتصادی ناشیانه ای است که منافع و مصالح قدرت های بزرگ و پیشرفته در پسِ آن قرار دارد که هماره منافع ملی خود را بر قوانین بین المللی و سرنوشت دیگر ملت ها مقدم می دارند.

از همین خاستگاه سازمان جهانی نفی خشونت از سران اجلاس گروه بیست می خواهد در سیاست های نادرست و اشتباه خود تجدیدنظر کرده و سیاست هایی را برگزینند و در دستور کار و فعالیت خود قرار دهند که به دور از سیاست ها و گرایش های نژادی و قومی به سرنوشت مشترک ساکنان این خاکدان اهتمام ورزد و در راه کمک به ملت ها و امت هایی که از نظر سیاسی و اقتصادی و انسانی صدمه دیده اند کوشیده، در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نکنند.

این سازمان همچنین یادآوری می کند که چالش ها و منازعات موجود بین کشورهای بزرگ و چند دستگی حادّ موجود درباره مناطق تنش زده در جای جای جهان، بر امور ملت های توسعه یافته بازخورد منفی و پر هزینه و در نتیجه بر چالش ها و تنش ها نتایج دردناک و اسفباری دارد. از این رو سازمان مسلمان آزاد از قدرت های بزرگ می خواهد که در ماهیت و طبیعت اختلافات جاری بین خود تجدیدنظر کرده، مسائل انسانی را از این منازعات و چالش ها جدا کنند.

دیگر خواسته این سازمان آن است که سران شرکت کننده در اجلاس گروه بیست اوضاع مهم تر و بایسته تر ملت های خاورمیانه را به گونه مناسب و مطلوب مورد توجه قرار داده، سیاستی بهتر و کارآمدتر از آنچه قبلاً اعمال می شده اتخاذ و بدان عمل کنند تا ملت های از پای درافتاده و دارای وضعیت نامطلوب را از وضعیتی مطلوب و شایسته بهره مند سازند.

در این معنا بایسته است که برخی از ملت هایی که در شرایط بدی از نظر پرونده های حقوق بشری قرار دارند و در دیگر زمینه ها محرومیت و بی نوایی بی سابقه ای را تجربه و با تمام وجود خود لمس و حسّ می کنند، مورد توجه قرار گیرند و شرایط خوبی برای آنان در نظر گرفته شود، والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG