بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 9044       تاریخ انتشار: 6 تیر 1398 - 23 شوال 1440

 

 

هشدار سازمان جهانی نفی خشونت نسبت به حملات امنیتیِ نقض کننده حقوق بشر در مصر


در پی تحولات به وجود آمده در مصر سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت با کمال نگرانی تحولات حقوق بشری در مصر را دنبال می کند و در این زمینه و نسبت به نقض حقوق بشر که با هدف خاموش کردن صدای معترضانِ سیاسی و مصادره آزادی های عمومی صورت می گیرد به شدت نگرانی خود را اعلام می کند.

بر اساس اطلاعات رسیده از داخل مصر، عملیاتِ برنامه ریزی شده ای از سوی دستگاه های امنیتی مصر استمرار دارد، به گونه ای که نگران کننده و مشکوک است. این نگرانی زمانی بیشتر می شود که دامنه بازداشت لایه های حساس اجتماعی، مانند حقوقدانان، روزنامه نگاران و برخی سیاستمداران صاحب نظر را دربرگرفته است.

پاره ای از گزارش های رسیده از برخی فعالان مصری در زمینه حقوق بشر تأکید دارد که بیشترین بازداشت ها از سوی حکومت با هدف حذف شخصیت ها و سران معارض ضد حکومت صورت می گیرد.

این سازمان همزمان با اعلام مخالفت خود نسبت به نقض آزادی های عمومی و فردی در مصر، از فروغلتیدن حاکمیت و دولت در پرتگاه سرکوب و استبداد و فروپاشی مبانیِ دمکراسی و تکثرگرایی هشدار می دهد؛ چیزی که ملت مصر برای رسیدن به آن و حاکم گرداندن آن در جامعه قیام کرد.

بنابراین، از حاکمیت مصر خواسته می شود که به معیارهای قانونی و اخلاقی در تعامل با معارضانِ داخل و خارج مصر پایبند باشد و بر پایه مبانی دمکراسی دیدگاه آنان را بپذیرد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG