بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  سه‌شنبه 11 آذر 1399
بروز شده: 10 آذر 1399
 
  کد خبر: 9080       تاریخ انتشار: 12 تیر 1398 - 29 شوال 1440

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
باید تحقیقاتی شفاف درباره جنایات جنگی در لیبی صورت گیرد


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) درباره جنایات جنگی و حوادث خونین در کشور لیبی بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: چندین بیانیه و گزارش از لیبی به سازمان جهانی نفی خشونت رسیده است که از وقوع جنایاتی بین طرف های جنگ و منازعه حکایت دارد؛ جنایاتی که از جنس جنگ هایی که از سوی جامعه جهانی ممنوع شده است می باشد.

از این رو سازمان جهانی نفی خشونت از شورای امنیتِ سازمان ملل متحد می خواهد با تحقیقاتی شفاف ابهاماتی را که در این ادعاها وجود دارد برطرف کند.

بنابر پاره ای از این گزارش ها تنی چند از سربازانی که از سوی طرف جنگ به اسارت در آمده اند اعدام شده اند، سپس پیکر آنان مثله گردیده است.

فعالانی گزارش های پزشکی قانونی را دست به دست می گردانند که با استناد به آن سربازان زخمی در شهر غریان در جنوب پایتخت لیبی به صورت وحشتناکی قتل عام شده اند. بر پایه داده های این گزارش ها سربازان زخمی بستری شده در یکی از بیمارستان های غریان از ناحیه سر و سینه هدف شلیک تیر قرار گرفته و حذف فیزیکی شده اند.

سازمان جهانی نفی خشونت بر آن است که حوادث و درگیری های مسلحانه ای که از ماه های گذشته در لیبی جریان دارد اقدام و تدابیر عاجل شورای امنیت را می طلبد؛ بدین معنا که نسبت به این جنایات ضد بشری تحقیقاتی شفاف انجام دهد و برای متوقف کردن جنگ جاری در لیبی موضع گیری قاطع داشته باشد.

این سازمان تأکید می کند که اگر جامعه جهانی این وضعیت را نادیده بگیرد و جایگاه تماشاگر را داشته باشد، وضعیتی سخت ناپسند و اسفبار در عرصه داخلی لیبی و کشورهای همسایه رقم خواهد خورد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG