بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  پنج‌شنبه 10 مهر 1399
بروز شده: 10 مهر 1399
 
  کد خبر: 931       تاریخ انتشار: 14 تیر 1384 - 28 جمادي الاول 1426

 

 

آية الله العظمي شيرازي:
گفتار و کردار و دستورات فاطمه زهرا سلام الله عليها در حجيت مانند قرآن بوده و اطاعت از آن واجب استآية الله العظمي سيد صادق شيرازي از مراجع عظام تقليد روز گذشته در ديدار جمعي از طلاب حوزه علميه حضرت رسول اعظم صلي الله عليه وآله وسلم با اشاره به ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها اظهار داشتند: زماني که حضرت زهراي مرضيه سلام الله عليها در بستر بيماري بودند، زنان مدينه به ملاقات ايشان آمدند و از احوال حضرت جويا شدند اما حضرت زهرا سلام الله عليها در پاسخ احوالپرسي آنان شروع به امر به معروف و نهي از منکر نمودند که اين اقدام حضرت درسي شد براي تمام مردم تا به ايشان تأسي ورزند.

ايشان افزودند: حضرت زهرا سلام الله عليها در سخنان خويش خطاب به زنان مدينه فرمودند: مردان شما خلافت را به کجا سوق دادند؟ پيچاندند جرياني را که جبرئيل آورده بود و بيرون آوردند از دستش آن که خبير بود.

آية الله العظمي شيرازي تصريح کردند: حضرت زهرا سلام الله عليها در اين جملات خود از امامت و ائمه عليهم السلام تعبير به رواسي رسالت و قواعد نبوت نمودند و تأکيد نمودند بر اين که مردان شما نبوت و رسالت را پيچاندند؛ يعني آن که آن را از مسير اصلي خويش خارج ساختند.

ايشان ادامه دادند: حضرت زهرا سلام الله عليها در شرايطي اين امر به معروف را انجام دادند که مي دانستند در حال حاضر اثري نخواهد داشت و در ضمن نيز به قيمت جان شان تمام خواهد شد؛ اما با اين وجود آن را انجام دادند و اين به خاطر آن بود که حضرت مي خواستند عملاً يک مسأله ي شرعي را بيان سازند به طوري که برخي از مراجع تقليد نيز بر همين اساس فتوا داده اند.

ايشان تصريح کردند: گاهي امر به معروف و نهي از منکر در شرايطي خاص واجب مي شود و آن نيز هنگامي است که اصل دين در حال از بين رفتن است، لذا ديگر براي انجام آن شرايطي وجود ندارد و حضرت زهرا سلام الله عليها نيز با علم به تمامي اين مسائل چنين عملي را انجام دادند.

آية الله العظمي سيد صادق شيرازي در بخش ديگري از سخنان خود افزودند: پنهان بودن قبر حضرت زهرا سلام الله عليها نيز از استثنائاتي است که خداي متعال قرار داده است، زيرا قبر اميرالمؤمنين عليه السلام نيز تا بيش از صد سال مخفي بود اما سرانجام آشکار شد ولي خداي متعال اراده کرده است تا قبر حضرت زهرا سلام الله عليها همچنان مخفي بماند.

ايشان همچنين خاطرنشان کردند: بايد به حضرت زهرا سلام الله عليها تأسي نموده و هرآنچه را که از آن حضرت مي شنويم و يا مي بينيم، به آن عمل کنيم و در مقام بيان احکام الهي نيز خسته نشويم زيرا اين اقدام حضرت سلام الله عليها درسي براي تمام تاريخ بود.

آية الله العظمي شيرازي در پايان فرمودند: آنچه از زبان حضرت زهرا سلام الله عليها صادر گرديده و آنچه شخصاً عمل نموده و يا تقرير فرموده اند در حجيت مانند قرآن بوده و اطاعت از آن واجب است.صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG