بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 9 اسفند 1399
بروز شده: 9 اسفند 1399
 
  کد خبر: 9374       تاریخ انتشار: 6 شهریور 1398 - 26 ذي الحجة 1440

 

 

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی:
با بازگشت مهاجران سوری شایسته و بایسته است که خانه و کاشانه آنان بازسازی شود


در پی آغاز بازگشت شهروندان سوریِ مهاجر و رانده شده به شهر و دیارشان، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
خدای سبحان در قرآن کریم فرموده است: «وَأَنْفِقُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا تُلْقُوا بِأَیْدِیکُمْ إِلَی التَّهْلُکَةِ وَأَحْسِنُوا إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ؛ و در راه خدا انفاق کنید و خود را با دست ‌خود به هلاکت میفکنید و نیکی کنید که خدا نیکوکاران را دوست می دارد» (بقره/195).

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی در مورد بازگشت مهاجران و رانده شدگان به مناطق خود که شاهد ثبات و امنیت نسبی است استقبال کرده و از نهادهای رسمیِ دولتی و حقوقدانان و مصلحان می خواهد که دست یاریگر خود را به سوی کسانی که پس از مهاجرت و کوچ اجباری، اینک به سرزمین و خانه و کاشانه خود بازگشته اند دراز کرده و فضای امن و آرامی را برای آنان فراهم کنند تا شرایط پیش از شروع جنگ شوم سوریه برای آنان مهیا شود.

این بنیاد گزارش هایی مبنی بر بازگشت هزاران خانواده مهاجر و رانده شده آن کشور را دریافت کرده است که از داخل و خارج کشور به شهر و دیار خود بازگشته اند؛ خانواده هایی که ترس از آتش جنگ ظالمانه آنان را به ترک شهر و دیار و خانه های خود وادار کرده است.

این بنیاد بر اهمیت مسئولیت پذیری نهادهای رسمی آن کشور در زمینه فراهم کردن امنیت، خدمات و فرصت های کاری مناسب به منظور ایجاد ثبات اجتماعی، اقتصادی و روانی تأکید دارد؛ چراکه بیشتر مهاجران و رانده شدگان به علت جنگ ویرانگر و نابود کننده در آن کشور، اندوخته و دارایی خود را از دست داده اند و این وضعیت می طلبد و بایسته می دارد که دولت سوریه زیان های آنان را جبران کند.

از نظر این بنیاد بازگشت داوطلبانه شهروندان سوریِ مهاجر و رانده شده به کشورِ خود، بارقه بزرگ امید است و همگان به دور از تمام ابزارها و گرایش های سیاسی و برنامه های شبهه ناک باید از بازگشت آنان حمایت کنند. در این معنا از تمام کشورهای عربی و اسلامی و جامعه جهانی خواسته می شود وارد این عملیات شده و نقش مثبت خود را ایفا کنند، به گونه ای که در بازگشت ثبات و امنیت به این مناطق مهم اثر مثبت داشته باشند.

در پایان این بیانیه بایسته گفتن است که انتظار می رود ملت سوریه با اتکا به توانایی خود در بازسازی اقتصاد و یکپارچه گرداندن ملت خود، شکوفایی و امنیت سابق خود را به دست آورند تا عزت و ارجمندیِ در سایه الفت و تسامح که در گذشته بر آنان حاکم بوده دگرباره بر جامعه و زندگی شان حکمفرما شود، والله ولی التوفیق.
 
بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG