بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 9 اسفند 1399
بروز شده: 9 اسفند 1399
 
  کد خبر: 9517       تاریخ انتشار: 30 شهریور 1398 - 21 محرم الحرام 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
جامعه جهانی امروزه به منادیان صلح سخت نیازمند است


به مناسبت فرارسیدن روز جهانی صلح، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در آستانه فرارسیدن روز 21 ماه سپتامبر (30 شهریور) جهان در چنبره و چرخه تهدیدها و تنش های فاجعه بار جهانی گرفتار آمده است. کشاکش رژیم های سیاسی و دسته ها و تشکل ها از بی توجهی به اهمیت صلح جهانی برای جامعه بشریت حکایت دارد؛ چراکه اغلب این تشکل ها و دسته ها در تعامل و رفتار خارجی و داخلی خود به دنبال مصالح و منافع تشکیلاتی و شخصی خود هستند و آن را بر مصالح عالیه ملت خود و ملت های دیگر مقدم می دارند.

پس از شکست و ناکارآمدی اخیر در مهار و خاموش کردن تنور برافروخته و تفتیده جنگ های جاری، به ویژه در منطقه خاورمیانه که اهمیت و جایگاه ویژه در قلب و مرکز جامعه انسانی دارد و گاهی صحنه جنگ میان کشورها و دولت ها بوده و زمانی میان جنگ خانگی و البته پر هزینه بوده است نشانه ها و علائم جنگ ویرانگر و البته سراسر خطر به صورت آشکار در افق جامعه جهانی چهره نموده است و خودنمایی می کند.

وانگهی سیاست های داخلی گاهی موجب تزلزل و بی ثباتی و تهدید امنیت و صلح اجتماعی می شود و مصادره آزادی ها و زندانی کردن معترضان و محکومان اظهارنظر و به بند کشیدن آنان در سیاهچال ها و ربودن انسان های معترض این معضل اجتماعی را شدت می بخشد که بسیار تأسف انگیز است.

در زمینه های همگون نیز خطرهایی همگون و تهدیدآمیز و ویرانگری برای صلح جهانی دارد.

به سخن دیگر و روشن تر، سیاست های کشورها و قدرت های بزرگ در عرصه اقدامات و برنامه های زیست محیطی شان چالشی بزرگ و گسترده دامن دارند که پیامدهای مرگبار آن ملموس و محسوس است. این کشورها با عملکردهای زیان بار خود با پراکندن و منتشر کردن گازهای خطرآفرین آب و هوای جهان را به شدت دستخوش نابسامانی و خطر کرده اند که حوادث و فجایع برآمده از وارونگی هوا را به همراه داشته است و به صورت گسترده اثر منفی بر اقتصاد کشورهای توسعه یافته داشته و در نتیجه سبب کمبود آب و محدود شدن درآمد شده و آتش جنگ را شعله ور کرده است و در نهایت به دلیل مشکلات و محدودیت های زیست محیطی کوچ و مهاجرت دسته جمعی مردم از خانه و کاشانه و سرزمین شان را در پی داشته است.

تمام این سیاست ها از دیرباز تاکنون خطری بزرگ در زمینه انسانی بوده و هست که می سزد و می طلبد و باید در اقدامات بین المللی تجدید نظر کرد و با شفاف سازی، قراردادها و توافقنامه ها را اجرایی نمود تا از این عواقب دردناک و مصیبت بار رهایی یافت.

این مطلب و خواسته همان چیزی است که سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در بیانیه های خود نسبت به آن توجه و هشدار داده و بر اهمیت گرامی داشتن و احیای روز جهانی صلح تأکید نموده و بر عملیاتی کردن آن اصرار داشته است.

این سازمان با دعوت از منادیان و مبلغان صلح در سراسر جهان، آنان را به مشارکت در بزرگداشت و احیای روز جهانی صلح فرا می خواند و از آنان می خواهد نقش و راهکارها و فراخوان خود را که همان منافع بزرگ و شامل و همه جانبه انسان هاست لحاظ دارند، والله ولی التوفیق.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG