بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً برَحْمَتِک یا أَرْحَمَ الرّاحِمین
  شنبه 10 خرداد 1399
بروز شده: 10 خرداد 1399
 
  کد خبر: 9552       تاریخ انتشار: 7 مهر 1398 - 29 محرم الحرام 1441

 

 

سازمان جهانی نفی خشونت:
دولت مصر مسئول حمایت از معترضان است و باید بازداشت شدگان را آزاد کند


سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) در پی بازداشت اخیر معترضان مصری در کشور مصر بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت از دولت مصر می خواهد که از معترضانِ آرام و مسالمت جو حمایت کند و تمام افراد بازداشت شده را آزاد نماید و به جای برخورد خشونت آمیز و سرکوب معترضانِ خواهان چشم انداز و مطالبات مشروع ملت مصر بوده و رفتاری خردمندانه و هوشیارانه داشته باشد.

این سازمان اظهارات و داده هایی دریافت کرده است که بر اساس آن، دستگاه های امنیتی مصر شماری از فعالان و روزنامه نگاران و معترضان خواهان اصلاحات سیاسی و اقتصادی را بازداشت کرده اند. در این معنا سازمان جهانی نفی خشونت اعلام می دارد که حق تظاهرات مسالمت آمیز بر اساس معیارها و قوانین بین المللی حقوق بشر در این کشور و جهان تضمین شده است.

دیگر مطلب بایسته یادآوری این است که هرگونه اقدام سرکوبگرانه و رفتار توأم با خشونت بر ضد معترضان گناه و جنایتی بزرگ و سنگین نسبت به صلح و آشتی ملی و اجتماعی و ثبات امنیت در کشور عربی مصر به شمار می رود که کشور را به دهلیز و تونل تاریکی فرو می برد که در عرصه کشوری و بین المللی فرجامی بد و ناستودنی خواهد داشت؛ چیزی که در کشورهای منطقه به اثبات رسیده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» بر آن است که با مهار و کنترل کردن پدیده فساد مالی و اداری و بهبود بخشیدن به اوضاع معیشتی، بالا بردن سطح درآمد شهروندان مصری و توجه به این بخش حیاتی که از روند قهقرایی و سیر نزولی در رنج هستند، مانند: بخش بهداشت و آموزش و پرورش، به خواسته مشروع و بحق معترضان پاسخ مثبت داده شود.

ارائه برنامه مداوم و پایای توسعه گرایانه برای بهبود بخشیدن به اوضاع اقتصادیِ تنش آلود و در حال فروپاشی دیگر مطلبی است که باید مورد توجه و مدنظر قرار گرفته و اجرایی شود، والله من وراء القصد.
 
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» ـ واشنگتن
 
صفحه اصلی نسخه مناسب چاپ ارسال به دوستان ذخیره نشانی
فرستنده Email
نظر شما
کد امنیتی
 

نظرات کاربران: (0 نظر)
 
 
به اهتمام مؤسسه فرهنگی رسول اکرم صلی الله علیه و آله
بیت مرجع عالیقدر: قم مقدس، خيابان انقلاب، كوچه 6
Powered by: Parseh ITG